Jolanta Kwaśniewska, uważana za jedną z najwybitniejszych Pierwszych Dam w historii III RP, była kiedyś znana z głębokiej więzi z Kościołem i otwartej deklaracji swojej wiary. Jednak teraz, po latach, jej stanowisko wyraźnie się zmieniło. Dlaczego Pierwsza Dama odwróciła się od religii i jakie były tego powody?

Jolanta Kwaśniewska przez lata była osobą, która podkreślała swoje przywiązanie do Kościoła i wiary. Jej postawa budziła zaufanie i szacunek wśród Polaków. Jednak teraz, w osobistej rozmowie z Magdą Mołek, Jolanta Kwaśniewska wyjaśniła, dlaczego odwróciła się od religii i Kościoła.

Wiele lat temu, Jolanta Kwaśniewska była związana z Kościołem dzięki swojemu osobistemu spotkaniu z papieżem Janem Pawłem II. To postać Karola Wojtyły miała na nią ogromny wpływ, a jego autorytet i rola w historii Polski sprawiły, że wiara w Boga stała się ważna dla Jolanty i jej męża Aleksandra Kwaśniewskiego, informuje Goniec.

Jednak, jak twierdzi Jolanta Kwaśniewska, instytucja Kościoła zawiodła ją przez lata. Dziś jej perspektywa jest zupełnie inna niż kiedyś. Mówiąc o przyczynach swojego odwrotu od religii, Jolanta Kwaśniewska wskazała na liczne afer, które były zamiatane pod dywan przez duchowieństwo. To sprawiło, że straciła zaufanie do Kościoła.

Jolanta Kwaśniewska szczególnie podkreśliła swoje stanowisko w kwestii aborcji, w której nie zgadza się z oficjalnym stanowiskiem Kościoła. Jej głos jest wyraźnym sprzeciwem wobec hierarchów i księży.

Obecnie Jolanta Kwaśniewska rzadko uczęszcza do kościoła i nie przystępuje do sakramentów. Twierdzi, że nie ma już związku z instytucją Kościoła i jest to dla niej zamknięta karta w jej życiu. Warto przypomnieć, że podczas sakramentalnej przysięgi z Aleksandrem Kwaśniewskim tylko Pierwsza Dama użyła formuły "Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy Jedyny i wszyscy święci".

Jolanta Kwaśniewska podsumowuje swoje obecne stanowisko mówiąc, że straciła wiarę w Kościół, który ją zawiodł. Dla niej teraz rozmowa z Bogiem nie wymaga pośredników, a jej relacja z wiarą przybrała zupełnie nowy kształt. Jej historia pokazuje, że w życiu każdego z nas mogą wystąpić momenty, które skłonią do rewizji dotychczasowych przekonań i wartości.

To też może cię zainteresować: Tomasz Komenda przerywa milczenie na temat choroby. "Leczę się, jestem na chemii"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Danuta Holecka zakochała się w żonatym. Niebywałe, jak zaczęło się jej małżeństwo