Myślałam, że w wieku 45 lat już nie muszę się martwić o zabezpieczenie przed ciążą. Byłam pewna, że już dawno przekroczyłam ten etap w swoim życiu. Jednak los miał dla mnie zupełnie inny scenariusz.

Moja historia rozpoczęła się, gdy poznałam Adama. Pracowaliśmy razem w tej samej firmie przez wiele lat, ale dopiero teraz zaczęliśmy widzieć się w zupełnie inny sposób. To było jakby coś niesamowitego i zakazanego narodziło się między nami. Nasza przyjaźń przerodziła się w coś znacznie głębszego, a nasze spojrzenia na siebie stawały się coraz bardziej namiętne.

Długo próbowałam to ignorować. W końcu miałam 45 lat, a on nieco więcej. Nasza różnica wieku i to, że oboje byliśmy w związkach, sprawiały, że cała sytuacja była jeszcze bardziej skomplikowana. Ale uczucia nie pytają o zgodę. Zaczęłam kochać Adama w sposób, który nigdy wcześniej nie było mi dane poznać. Nasz romans był jak burza, która przewróciła wszystko do góry nogami.

Niestety, pewnego dnia poczułam, że coś jest nie tak. Moje cykle miesiączkowe stały się nieregularne, a moje ciało dawało mi znaki, które mnie przerażały. Zrobiłam test ciążowy i niestety, wynik był jednoznaczny. Byłam w ciąży.

To był moment, który zmienił wszystko. Wiedziałam, że jestem w wieku, kiedy większość kobiet myśli o menopauzie, a nie o macierzyństwie. Nie wiedziałam, co robić.

Podzieliłam się tą wiadomością z Adamem, i jego reakcja nie była inna niż mojego męża. Był zdruzgotany i przerażony, podobnie jak ja. Wiedzieliśmy, że nasze życie zmieni się na zawsze, ale nie byliśmy pewni, czy jesteśmy gotowi na to wyzwanie.

Po długich i trudnych rozmowach doszliśmy do wspólnej decyzji. Uznaliśmy, że musimy przerwać tę ciążę. To nie było proste, ale czuliśmy, że to najlepsze rozwiązanie dla nas i dla dziecka. Nasz związek był zbyt skomplikowany, a nasze życia zbyt różne, abyśmy mogli stworzyć stabilne środowisko dla nowonarodzonego dziecka.

To też może cię zainteresować: Wypadek z udziałem minister zdrowia. 69-letni rowerzysta trafił do szpitala

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kot uratował dziecko przed upadkiem. Nagranie podbija sieć