Relacje między księciem Williamem (41 lat) a księciem Harrym (38 lat) od dłuższego czasu były napięte. Młodszy brat zasugerował nawet w swojej biograficznej książce, że napięcia istniały między nimi już od czasów, gdy uczęszczali do Eton. Mimo że od miesięcy nie utrzymują kontaktu i mieszkają na różnych kontynentach, obaj bracia samodzielnie wpadli na ten sam pomysł uczczenia pamięci swojej zmarłej matki.

W dniu 6 września 1997 roku, 15-letni książę William i 13-letni książę Harry, eskortowani przez swojego dziadka księcia Filipa, ojca księcia Karola oraz wuja hrabiego Spencera, niesli trumnę swojej matki, która tragicznie zmarła w wieku zaledwie 36 lat. Wtedy wydawało się, że ta wspólna tragedia na zawsze zjednoczy ich.

W perspektywie czasu, książę Harry opisał w swojej biograficznej książce "Ten drugi," że zdali sobie sprawę, że są bardzo różni od siebie pod wieloma względami. Jednakże, mimo tych różnic, zawsze łączyła ich miłość do zmarłej matki, księżnej Diany.

Młodszy syn Diany ujawnił, że w młodości obaj bracia snuli spiskowe teorie, sugerując, że ich matka nie zginęła, lecz ukryła się, by zacząć nowe życie i w przyszłości przyciągnąć ich do siebie. Kilka lat później, niezależnie od siebie, obaj udali się do paryskiego tunelu Alma, aby zobaczyć lokalne miejsce wypadku i doszli do wniosku, że nie mogło to być spowodowane jedynie prędkością.

Teraz, jako dorośli mężczyźni, ojcowie własnych rodzin, bez jakiejkolwiek wcześniejszej zgody lub porozumienia, wpadli na ten sam pomysł uczczenia pamięci matki. Oba bracia postanowili nadać swoim córkom imiona związaną z księżną Dianą. Córka księcia i księżnej Walii urodziła się w maju 2015 roku i otrzymała imiona Charlotte Elizabeth Diana, które odziedziczyła po swojej prababci (królowej Elżbiecie II) i babci (księżnej Dianie).


To też może cię zainteresować: Maryla Rodowicz ma powody do radości. Być może niebawem spełni się jej ogromne marzenie. O czym mowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tomasz Kammel niedawno rozstał się z wieloletnią partnerką, a do mediów trafiły nowe powalające informacje. Prezenter postanowił przestać coś ukrywać

To też może cię zainteresować: Katarzyna Cichopek zdobyła się na szczere wyznanie. "Wiele mnie kosztowały". O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TVP po raz kolejny uderza w stację TVN. Oberwało się także Andrzejowi Piasecznemu. Stacja odtworzyła nagranie z domu piosenkarza

O tym się mówi: Sandra Kubicka nie była w stanie powstrzymać łez. Wszystko po telefonie od lekarza. "Dlaczego to wszystko dzieje się akurat mi"