Jak przypomina portal "Goniec", w maju bieżącego roku w nowotarskim szpitalu zmarła 33-letnia ciężarna pani Dorota. Jednym z organów, które zajęły się sprawą, jest rzecznik praw pacjenta, który przeanalizował dokumentację medyczną zmarłej kobiety. Jak stwierdził, doszło do wielu nieprawidłowości w trakcie pobytu kobiety w placówce w Nowym Targu.

Szereg nieprawidłowości

W odpowiedzi na zapytanie skierowane przez Rzecznika Praw Obywatelskich Recznik Praw Pacjenta stwierdził, że w przypadku 33-letniej pani Doroty doszło do szeregu nieprawidłowości. Po analizie dokumentacji medycznej z nowotarskiej placówki stwierdził między innymi, że zbyt późno zdecydowano się na wdrożenie antybiotykoterapii w leczeniu ciężarnej.

Rzecznik Praw Pacjenta wskazał również, że choć stan pacjentki systematycznie się pogarszał, personel placówki "nie prowadzono prawidłowego nadzoru stanu ogólnego i położniczego oraz nie wdrożono właściwego postępowania terapeutycznego we właściwym czasie".

Opieka nad pacjentką miała być sprawowana zarówno bez należytej staranności, jak i w sprzeczności z aktualną wiedzą medyczną.

Pani Dorota z mężem/YouTube @Uwaga! TVN
Pani Dorota z mężem/YouTube @Uwaga! TVN
Pani Dorota z mężem/YouTube @Uwaga! TVN

Pacjentka nie była w sposób odpowiedni informowana

Rzecznik Praw Pacjenta stwierdził również, że personel nowotarskiego szpitala nie informował pacjentki w sposób przystępny i zrozumiały o stanie swojego zdrowia. Dotyczyło to szczególnie czasu, kiedy zaczęła zgłaszać takie objawy, jak gorączka, dreszcze i ogólne osłabienie.

Bartłomiej Chmielowiec wskazywał również, że pracownicy szpitala w Nowym Targu prowadzili jej dokumentację medyczną w sposób nierzetelny i niezgodny z obowiązującymi wytycznymi.

Ustalenia Rzecznika Praw Pacjenta mają zostać przekazane organom ścigania, a także rzeczników odpowiedzialności zawodowej.

Kiedy pojawią się nowe informacje w sprawie, z pewnością was o nich poinformujemy.

To też może cię zainteresować: W TVN doszło do bulwersujących zmian kadrowych. Fani stacji mówią wprost o czystkach. Pracę straciły topowe gwiazdy „Dzień Dobry TVN”. Skąd ta decyzja

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michała Szpaka i Ralpha Kaminskiego łączy nie tylko muzyczny talent. Dla wielu ich prawdziwe relacje mogą okazać się sporym zaskoczeniem

O tym się mówi: Najnowsze doniesienia w sprawie Anastazji. Wyniki badań nie pozostawiają najmniejszych złudzeń