Od kilku lat grzybiarze mogą cieszyć się praktycznie podwójnym sezonem – w polskich lasach już w maju można znaleźć naprawdę niesamowite okazy grzybów w postaci np. borowików, koźlarzy czy kurek. Jeśli warunki atmosferyczne się utrzymają to jest spora szansa, że obfitością darów lasu będziemy mogli cieszyć się przez cały czerwiec i nie tylko.

Majowe opady i późniejsze wysokie temperatury sprawiły, że sezon grzybowy trwa w najlepsze. Podczas spacerów po lesie możemy natknąć się na całą masę dojrzałych i pachnących grzybów. Już teraz w ściółce leśnej znajdziemy bez większych problemów dorodne okazy borowików, koźlarzy, a także kurek. W czerwcu pojawią się też maślaki i borowiki usiatkowane. Eksperci przekonują, że ten sezon może być rekordowy pod względem zbiorów, jeśli obecna pogoda utrzyma się przez kolejne tygodnie.

Sezon grzybowy 2023 mocno się rozkręca. W polskich lasach można natknąć się na istną grzybową „klęskę urodzaju”. Gdzie najlepiej wybrać się z koszykiem?

Zdaniem ekspertów, wczesne grzyby pojawiają się przede wszystkim na terenach, gdzie jest stosunkowo ciepło i od dawna nie uświadczono przygruntowych przymrozków. Istotne jest również wilgotne i żyzne podłoże. Warto również rozglądać się za miejscami, w których w ubiegłych sezonach próżno było szukać grzybów.

Jeżeli w jakiś regionach były duże ilości danych grzybów dwa lub trzy lata temu, a w zeszłym roku było ich znacznie mniej, w tym roku możemy spodziewać się większego wysypu tego gatunku – wyjaśnia ekspert Justyn Kołek w rozmowie z Interią.

Doskonałą porą na wycieczki do lasu w poszukiwaniu grzybów jest wczesny ranek – wówczas istnieją dobre warunki do zbioru, powietrze jest rześkie, a grzyby znacznie jędrniejsze przez większą wilgotność w powietrzu.

Jak informował portal "Życie News": BYŁA ŻONA MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO ZNALAZŁA SIĘ W SPORYCH FINANSOWYCH TARAPATACH. TAKIEGO OBROTU SPRAW NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. WISI WIDMO BANKRUCTWA

Przypomnij sobie: NIEWIELE OSÓB WIE, KIM JEST I CZYM SIĘ ZAJMUJE SIOSTRA MICHAŁA SZPAKA. MARLENA MOŻE POCHWALIĆ SIĘ WIELKIM TALENTEM. HUCZAŁ O NIEJ CAŁY POLSKI INTERNET

Portal "Życie News" pisał również: REKORDOWA CENA NA MONETĘ Z PRL-U. JESZCZE 50 LAT TEMU MOŻNA BYŁO JĄ ZNALEŹĆ NIEMAL W KAŻDYM DOMU. ILE MOŻNA ZA NIĄ DOSTAĆ NA RYNKU KOLEKCJONERSKIM

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: METEOROLODZY NIE MAJĄ DLA NAS DOBRYCH INFORMACJI. AURA ZMIENI SIĘ NAGLE W CIĄGU ZALEDWIE KILKUNASTU GODZIN. PROGNOZA POGODY NA CZERWIEC ROZCZAROWUJE