Wraz z nadejściem ciepłej pogody, wielu z nas decyduje się na spędzanie więcej czasu na świeżym powietrzu. Niestety, wraz z tym również pojawia się niebezpieczeństwo spotkania z kleszczami. Te małe pasożyty mogą być nosicielami niebezpiecznych chorób, takich jak borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu. Dlatego ważne jest, aby chronić siebie i swoją rodzinę przed tymi szkodnikami. Istnieje wiele komercyjnych środków przeciwko kleszczom, ale jeśli preferujesz naturalne metody, masz szczęście! W tym artykule przedstawimy najlepszy domowy przepis na skuteczny środek przeciwko kleszczom.

Składniki:

 • Olejek eteryczny z czarnego orzecha włoskiego
 • Olejek eteryczny z lawendy
 • Olejek eteryczny z eukaliptusa
 • Olejek eteryczny z cytryny
 • Woda
 • Butelka ze spryskiwaczem


Przygotowanie:

 1. Weź butelkę ze spryskiwaczem o pojemności około 250 ml.
 2. Wlej do butelki 120 ml wody.
 3. Dodaj do butelki 20 kropli olejku eterycznego z czarnego orzecha włoskiego. Ten składnik jest znany ze swoich właściwości odstraszających kleszcze.
 4. Następnie dodaj 10 kropli olejku eterycznego z lawendy. Oprócz odstraszania kleszczy, lawenda ma również działanie odprężające i kojące.
 5. Dodaj 10 kropli olejku eterycznego z eukaliptusa. Eukaliptus działa odstraszająco na kleszcze i ma również przyjemny, świeży zapach.
 6. Na koniec dodaj 10 kropli olejku eterycznego z cytryny. Cytryna jest skutecznym środkiem odstraszającym kleszcze i ma przyjemny cytrusowy zapach.


Sposób użycia:

 • Przed każdym wyjściem na zewnątrz dobrze wstrząśnij butelką ze środkiem przeciwko kleszczom.
 • Spryskaj niewielką ilością preparatu odkryte części ciała, takie jak ręce, nogi i kostki.
 • Unikaj kontaktu ze środkiem w okolicach oczu, nosa i ust.
 • Możesz również spryskać odzież, zwłaszcza jeśli planujesz dłuższe wypady na łono natury.Dlaczego ten przepis jest skuteczny?
Składniki użyte w tym domowym środku przeciwko kleszczom są dobrze znane ze swoich właściwości odstraszających owady. Olejek eteryczny z czarnego orzecha włoskiego, lawenda, eukaliptus i cytryna to naturalne substancje, które odstraszą kleszcze, ale nie są szkodliwe dla ludzi. Ten środek działa również jako odświeżacz powietrza, dzięki czemu możesz cieszyć się świeżym zapachem podczas aktywności na świeżym powietrzu.

Chronienie siebie i swojej rodziny przed kleszczami jest niezwykle ważne. Wykorzystanie naturalnych składników do stworzenia domowego środka przeciwko kleszczom to świetna alternatywa dla komercyjnych preparatów. Przepis przedstawiony powyżej zawiera olejki eteryczne z czarnego orzecha włoskiego, lawendy, eukaliptusa i cytryny, które odstraszają kleszcze, mają przyjemny zapach i nie są toksyczne dla ludzi. Pamiętaj jednak, że żaden środek nie zapewni 100% ochrony, więc zawsze warto również stosować inne środki, takie jak odpowiednia odzież i dokładne sprawdzanie ciała po powrocie z terenów zalesionych.

Jak informował portal "Życie News": BYŁA ŻONA MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO ZNALAZŁA SIĘ W SPORYCH FINANSOWYCH TARAPATACH. TAKIEGO OBROTU SPRAW NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. WISI WIDMO BANKRUCTWA

Przypomnij sobie: NIEWIELE OSÓB WIE, KIM JEST I CZYM SIĘ ZAJMUJE SIOSTRA MICHAŁA SZPAKA. MARLENA MOŻE POCHWALIĆ SIĘ WIELKIM TALENTEM. HUCZAŁ O NIEJ CAŁY POLSKI INTERNET