Choć z zasady pobyt w sanatorium kojarzy się większością z odpoczynkiem, opcją podreperowania zdrowia i spędzaniem czasu w pięknych okolicznościach przyrody to dla pewnej mieszkanki Bydgoszczy stał się finansowym koszmarem. Kobieta z pewnością zapamięta wyjazd nad polskie morze na długo.

Warto pamiętać, że choć Ministerstwo Zdrowia ustala odgórnie kwoty za pobyt w sanatoriach (uzdrowiska nie mogą pobrać od kuracjuszy więcej niż 41 złotych w szczycie sezonu) to osoby, które korzystają z tego typu usług bardzo często muszą uiszczać dodatkowe kwoty za wiele udogodnień. Według „Gazety Pomorskiej” jedną z takich osób była mieszkanka Bydgoszczy, która wyjechała z sanatorium z pustym portfelem. Gdyby nie pomoc innych kuracjuszek musiałaby się spakować i wrócić do domu.

W sanatoriach na nieświadomych kuracjuszy czeka masa ukrytych opłat. Lepiej przygotować się na niespodziewane wydatki. Za co trzeba płacić ekstra?

Kobieta, która korzystała z pobytu w Kołobrzegu doznała szoku, gdy po przyjeździe okazało się, że musi dodatkowo zapłacić za korzystanie z czajnika (21 złotych za trzy tygodnie), suszarki (30 zł) czy telewizora – w tym przypadku to aż 90 zł. Gdyby nie pomoc współlokatorek kobieta musiałaby wrócić do domu, nie odbywając leczniczego wypoczynku.

„Gazeta Pomorska” prześwietliła sprawę, a dziennikarzom udało się dowiedzieć, że wśród dodatkowych opłat znajdują się m.in. parking (nawet 350 złotych za pobyt), wymiana pościeli (do 20 zł) czy ręczników (do 6 złotych od sztuki). Kuracjusze są często zobowiązani do uiszczenia opłaty klimatycznej wynoszącej około 5 złotych za dobę.

Jak informował portal "Życie News": ŁAMIĄCE SERCE ODKRYCIE PO ZAKUPACH W LUMPEKSIE. KOBIETA KUPIŁA KURTKĘ Z DRUGIEJ RĘKI I NIE WIERZYŁA W TO, CO ZNALAZŁA W ŚRODKU. ŁZY CISNĄ SIĘ DO OCZU

Przypomnij sobie: JOANNA OPOZDA MA NIE LADA ORZECH DO ZGRYZIENIA. AKTORKA ZOSTAŁA Z WIELKIM PROBLEMEM CAŁKIEM SAMA. KLUCZOWA DLA NIEJ SPRAWA ZDAJE SIĘ NIE MIEĆ KOŃCA

Portal "Życie News" pisał również: RUSZYŁA NOWA EDYCJA PROGRAMU, KTÓRY MA OBNIŻYĆ RACHUNKI ZA ENERGIĘ W POLSKICH GOSPODARSTWACH DOMOWYCH. WIADOMO, JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK W RAMACH „MÓJ PRĄD”

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PRZYKRE WIEŚCI DLA FANÓW POLSKIEGO FILMU I SERIALU. ODSZEDŁ JEDEN Z NAJBARDZIEJ LUBIANYCH AKTORÓW, ZNANY ZE „ZMIENNIKÓW” I „GRACZYKÓW”. MIAŁ 89 LAT