Przez kilkanaście lat człowiek stojący za zaskakującym przydrożnym pomnikiem przed posiadłością Chevron w Richmond w Kalifornii pozostawał tajemnicą. Nie było nawet jasne, kogo czci w ten sposób poprzez składanie kwiatów na pamiątkowej tablicy w dzielnicy Hilltop.

Pieczołowicie utrzymany pomnik z kwiatami, posągami aniołów, lampami solarnymi i krzewami wzdłuż ogrodzenia w pobliżu oczyszczalni ścieków należącej do koncernu energetycznego dziwił przechodniów i pracowników pobliskiego zakładu.

Wielka firma pomaga ojcu zachować pamięć o jego synu

Widzieliśmy, że ktoś regularnie przychodzi i dba o tablicę pamiątkową, ale nie wiedzieliśmy, kim jest twórca tego pomnika – wyjaśnił dziennikarzom Joe Lorenz, dyrektor wykonawczy Chevron.

Choć teren na którym znajduje się fabryka należy do firmy to władze kompanii z szacunku do miejsca pamięci nie zdecydowały się go usunąć podczas modernizacji zakładu. Kierownictwo Chevron postanowiło pozostawić krótką notatkę przy pomniku, prosząc osobę, która się nim opiekuje o telefon do firmy.

Właśnie wtedy Ray Olson w końcu zdecydował się ujawnić. Stworzył pomnik, aby uczcić swojego jedynego syna, który również miał na imię Raymond. Młodszy Raymond Olson miał zaledwie 22 lata, kiedy w 2003 roku zginął w wypadku z udziałem pijanego kierowcy – zdarzenie miało miejsce właśnie przy bramie firmy. Ray jako kochający ojciec postawił tablicę pamiątkową, którą pielęgnować przychodził wyłącznie po zmroku, aby nikt go nie zobaczył.

Zawsze obawiał się, że pomnik pewnego dnia zniknie i założył, że tak się stanie, gdy kierownictwo firmy poprosiło o kontakt.

Po prostu byłem pewien, że zamierzają to usunąć - powiedział Olson.

Zrozpaczony ojciec przewidział tego, co się stało. Szefostwo Chevron połączyło siły z Cesarem Zepedą, przewodniczącym rady dzielnicy, aby zbudować bardziej okazały pomnik z ławką i tablicą ze zdjęciem syna Olsona w pobliskim parku, zaledwie kilkanaście metrów od miejsca wypadku.

Dzięki nowej tablicy pamiątkowej Ray Olson poczuł, że w końcu nadszedł czas aby pogodzić się ze śmiercią syna.

Jak informował portal "Życie News": KATARZYNA DOWBOR PODJĘŁA WAŻNĄ DECYZJĘ. BYŁA GOSPODYNI „NASZ NOWY DOM” POSTANOWIŁA PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA ODEJŚCIE. TESTAMENT I PODZIAŁ MAJĄTKU GOTOWE

Przypomnij sobie: POWALAJĄCE WYZNANIE WUJKA POPARZONEGO KAMILKA Z CZĘSTOCHOWY. MATKA CHŁOPCA MA ZNAJDOWAĆ SIĘ W ODMIENNYM STANIE. CZY TO WPŁYNIE NA PROCES KOBIETY

Portal "Życie News" pisał również: Z ŻYCIA WZIĘTE: „MÓJ SYN KUPIŁ MIESZKANIE, A TY JESTEŚ TYLKO DARMOZJADEM”. TEŚCIOWA ZAMIENIŁA MOJE ŻYCIE W ISTNE PIEKŁO. NIE WIEM, CO MAM DALEJ ROBIĆ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SENIORZY MOGĄ SPODZIEWAĆ SIĘ POTĘŻNEJ PODWYŻKI ŚWIADCZEŃ. ZYSKAĆ MOŻNA DODATKOWO NAWET 1000 ZŁOTYCH. CZEKA POTĘŻNA WALORYZACJA DODATKÓW DO EMERYTUR