Niedawno wróciłam z Włoch, gdzie spędziłem ostatnie sześć lat. Chociaż ułożyłam tam sobie życie to czułam, że potrzebuję odmiany. Byliśmy z mężem małżeństwem przez 20 lat, mieszkaliśmy wygodnie we własnym domu, podczas gdy nasz syn studiował w stolicy.

Mieszkaliśmy w małej wiosce, a większość kobiet wyjeżdżała do pracy we Włoszech, Hiszpanii czy Grecji. Zazdrościłam naszym sąsiadom, którzy dzięki ciężkiej pracy zagranicą budowali okazałe domy z pięknym ogrodzeniem, urządzali ogrody. Też chciałam mieć swoje miejsce na ziemi.

Przekonałam więc męża, żeby pozwolił mi jechać do pracy i wraz z przyjaciółką wyjechałam do Włoch. W ciągu sześciu lat mojego pobytu we Włoszech pracowałam na kilku etatach, opiekując się seniorami i oszczędzając pieniądze na generalny remont naszego domu.

Planowałam wrócić wtedy, gdy będę miała wystarczająco dużo pieniędzy na generalne przeobrażenie naszego skromnego domku w prawdziwą posiadłość. Jednak moje życie zmieniło się, gdy zaczęłam opiekować się 90-letnim Włochem o imieniu Federico.

Wyjechałam do Włoch, by zarobić na remont naszego domu. Po latach zrozumiałam, co naprawdę liczy się w życiu

Wielki wpływ na jego zły stan psychiczny miała śmierć żony, o której zawsze wypowiadał się z radością i szczęściem. Po odejściu ukochanej Francesci nie mógł sobie poradzić z samotnością. Zaprzyjaźniliśmy się i gdy zmarł, zrozumiałam, że ważniejsze od mieszkania w pięknych murach i w otoczeniu kosztownych przedmiotów ważniejsze jest, aby nie oddalać się od ukochanego człowieka.

Do domu wracałam z duszą na ramieniu, nie wiedząc co zastanę na miejscu. Tyle się mówi o zdradach, gdy jeden z małżonków wyjeżdża na długi czas do pracy zagranicą. Kiedy wróciłem do domu, odkryłam, że praktycznie nic się nie zmieniło, a wszystkie moje rzeczy leżą tam, gdzie zostawiłam je wiele lat temu.

Mój mąż był widocznie wzruszony i uradowany moim powrotem, a także wdzięczny za moje poświęcenie i zarobione pieniądze. Dzięki Federico nauczyłam się doceniać to, co mam i zdecydowałam, że już nigdy nie zostawię ukochanego męża!

Jak informował portal "Życie News": NIEBYWAŁE SŁOWA NA ANTENIE TELEWIZJI OJCA RYDZYKA. JEDEN Z BISKUPÓW POWIEDZIAŁ WPROST, CO MYŚLI O PEWNEJ GRUPIE POLAKÓW. TEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ

Przypomnij sobie: LECH WAŁĘSA DOPROWADZIŁ PEWNYM PYTANIEM JANA PAWŁA II NA SKRAJ. REAKCJA OJCA ŚWIĘTEGO ZWALA Z NÓG. CHODZIŁO O ŻONĘ BYŁEGO PREZYDENTA POLSKI

Portal "Życie News" pisał również: WIELU Z NAS POPEŁNIA TEN KARDYNALNY BŁĄD, KTÓRY MOŻE SŁONO KOSZTOWAĆ. KLUCZ W ZAMKU ZOSTAWIANY NA NOC TO KIEPSKI POMYSŁ. EKSPERCI MÓWIĄ DLACZEGO

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: OJCIEC PIO WIELE LAT TEMU PRZEKAZAŁ LUDZKOŚCI PRZEPOWIEDNIĘ O KOŃCU ŚWIATA. ZAKONNIK MIAŁ OTRZYMAĆ JĄ OD SAMEGO JEZUSA. CZY ZBLIŻA SIĘ DZIEŃ SĄDU