Śmierć wieloletniego partnera dla osoby, która nagle zostaje sama najczęściej jest ogromnym szokiem i jednym z głównych powodów poczucia osamotnienia. Taki los spotkał jedną z czytelniczek portalu Styl.fm. Kobieta przekonuje w krótkim liście, że po śmierci męża z którym spędziła blisko pół wieku poczuła się niezwykle samotna. Mąż kobiety w ostatnich latach życia miał problemy z poruszaniem się i żona praktycznie przejęła obowiązek zajmowania się domem i opieki nad nim. On sam był jej wielką pomocą – autorka od lat choruje na cukrzycę, przeszła dwa udary i mąż wielokrotnie wspierał ją w trudnych momentach i był jej powiernikiem.

Para dbała o siebie wzajemnie, jednak los jest bezlitosny – gdy męża zabrakło po raz pierwszy poczuła się opuszczona i samotna, a przyszłość zaczęła stawać się niepewna, co napawało ją lękiem. Trudno było opuścić mieszkanie, które zajmowali wraz z mężem przez lata – było to ich miejsce na ziemi.

Syn postanowił zabrać owdowiałą matkę z zajmowanego przez nią mieszkania. Przerażona kobieta uznała, że z pewnością trafi do domu starców. Co się stało?

Syn kobiety wyjechał z rodzinnego miasta i wyprowadził się 200 km dalej. Wdowa wiedziała, że nie będzie możliwe, by otrzymywać od niego takie wsparcie, jakiego potrzebowała. Wprowadzenie się do syna i synowej również odpadało – wraz z dwójką dzieci mieszkali bowiem w dwupokojowym skromnym mieszkaniu.

Dwa miesiące po śmierci męża, do drzwi kobiety zapukał jej syn i w pośpiechu nakazał jej zabrać najpotrzebniejsze rzeczy, gdyż postanowił, że dłużej nie zostanie w tym mieszkaniu, gdyż jest to dla niej niebezpieczne. Kobieta z przerażeniem uznała, że z pewnością wspólnie z żoną podjął decyzję o umieszczeniu matki w domu starców.

Wyjęłam rzeczy z szafy i zaczęłam składać je do jedynej walizki, jaką posiadałam. Dorobek całego mojego życia... Przyciskałam walizkę do piersi i płakałam, myśląc, że wywiozą mnie do domu spokojnej starości... – wyjaśnia.

Kobieta wsiadła do samochodu i wkrótce znalazła się pod urokliwym domkiem z ogródkiem. Przekonana, że jest to nowoczesny ośrodek nie mogła uwierzyć, gdyż syn wyznał, ze postanowili całą rodziną przenieść się do domu pod miastem, a mieszkanie, które zajmowali wynająć. Podjęli taką decyzję również ze względu na jej bezpieczeństwo. W ten sposób wdowa zamieszkała z synem i synową w pięknym miejscu i otoczona miłością.

Jak informował portal "Życie News": KATARZYNA DOWBOR PODJĘŁA WAŻNĄ DECYZJĘ. BYŁA GOSPODYNI „NASZ NOWY DOM” POSTANOWIŁA PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA ODEJŚCIE. TESTAMENT I PODZIAŁ MAJĄTKU GOTOWE

Przypomnij sobie: POWALAJĄCE WYZNANIE WUJKA POPARZONEGO KAMILKA Z CZĘSTOCHOWY. MATKA CHŁOPCA MA ZNAJDOWAĆ SIĘ W ODMIENNYM STANIE. CZY TO WPŁYNIE NA PROCES KOBIETY

Portal "Życie News" pisał również: Z ŻYCIA WZIĘTE: „MÓJ SYN KUPIŁ MIESZKANIE, A TY JESTEŚ TYLKO DARMOZJADEM”. TEŚCIOWA ZAMIENIŁA MOJE ŻYCIE W ISTNE PIEKŁO. NIE WIEM, CO MAM DALEJ ROBIĆ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SENIORZY MOGĄ SPODZIEWAĆ SIĘ POTĘŻNEJ PODWYŻKI ŚWIADCZEŃ. ZYSKAĆ MOŻNA DODATKOWO NAWET 1000 ZŁOTYCH. CZEKA POTĘŻNA WALORYZACJA DODATKÓW DO EMERYTUR