Jak wskazuje portal "Super Express", fiołki afrykańskie cieszą się ogromną popularnością i z pewnością zaliczają się do grona najpopularniejszych roślin doniczkowych w naszych domach. Ich zaletą jest nie tylko uroda, ale także brak większych wymagań, co zdecydowanie ułatwia ich uprawę. Jak się okazuje, roślinie przypisuje się negatywny wpływ na nasze życie. Fiołki afrykańskie mają przynosić nam pecha i niekorzystnie odbijać się na naszym życiu uczuciowym i erotycznym. Ma też wysysać energię z domowników.

Fiołek afrykański przynosi pecha

Fiołki afrykańskie cieszą się wśród Polaków ogromną popularnością. Doniczkę z tą właśnie rośliną znajdziemy na parapetach wielu domów. Wiele osób ceni sobie nie tylko jej urodę, ale także fakt, że jest dość łatwy w uprawie i nie wymaga szczególnej uwagi.

Wielu z nas trzyma tę roślinę w sypialni, co uznawane jest za ogromny błąd. Przesądy mówią, że fiołek sprowadza pecha i wysysa energię z ludzi żyjących w jego pobliżu. Roślinie ustawionej w miejscu, gdzie śpimy, przypisuje się nawracające bóle głowy oraz wybuchy agresji. Ma też prowadzić do melancholii.

Fiołki afrykańskie/YouTube @Zielistka na starej szafie
Fiołki afrykańskie/YouTube @Zielistka na starej szafie
Fiołki afrykańskie/YouTube @Zielistka na starej szafie

Lepiej nie trzymaj Fiołka afrykańskiego w sypialni

Fiołek afrykański nazywany bywa również kwiatem samotności, co zawdzięcza przesądowi mówiącemu o jego negatywnym wpływie na życie uczuciowe i erotyczne trzymających go w domu osób. Nie brakuje osób, które wierzą, że roślina jest w stanie odstraszyć potencjalnych partnerów.

Wierzący w tkwiące w roślinie moce wskazują, że szczególnie niekorzystnie działa na mężczyzn. Ma to zawdzięczać przede wszystkim temu, że tkwią w nim ogromne pokłady żeńskiej energii.

Fiołek/YouTube @Twój Ogródek
Fiołek/YouTube @Twój Ogródek
Fiołek/YouTube @Twój Ogródek

Macie Fiołka afrykańskiego na swoim parapecie?

To też może cię zainteresować: Kontrowersyjny duchowny znów o sobie przypomniał. Kapłan nie miał wątpliwości, te osoby ściągają na siebie "klątwę Boga"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. 51-latka po 29 latach zostawiła rodzinę i straciła fortunę. Oszust internetowy podał się za żołnierza. Skradł nie tylko jej serce

O tym się mówi: Blanka nie miała łatwego startu. Jak jej szanse na Eurowizji oceniają specjaliści