Aby utrzymać ich piękno i zdrowie, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji i nawożenia. W tym artykule przedstawimy prosty przepis na domowy nawóz dla hortensji, który można wykonać samodzielnie w domu.

Składniki:

  • Skórki z banana
  • Kawa ziarnista
  • Łupiny jajek


Przygotowanie:

  1. Rozdrobnij skórki z banana w blenderze lub ręcznie. W przypadku większej ilości skórek, lepiej jest je rozdrobnić w blenderze.
  2. W drugiej misce zmiel kawę ziarnistą na mniejsze kawałki.
  3. Na koniec, zmiel również łupiny jajek. Najlepiej rozdrobniać je ręcznie, aby uniknąć zbyt małych kawałków, które mogą być trudne do usunięcia z ziemi.
  4. Połącz wszystkie składniki w jednej misce i wymieszaj je razem.
  5. Przełóż nawóz do pojemnika lub woreczka, który będzie łatwy do przechowywania.

Sposób użycia:

  • Aby nawozić hortensje, należy w pierwszej kolejności rozłożyć nawóz równomiernie wokół rośliny. Następnie, należy ostrożnie przekopać ziemię, aby nawóz wniknął do gleby. Ważne jest, aby przekopać ziemię na głębokość około 5-7 centymetrów.
  • Nawóz można stosować co 2-3 tygodnie, w zależności od potrzeb rośliny i od pogody. Jeśli występują opady, należy ograniczyć ilość nawozu, ponieważ nadmiar wody może przyczynić się do przesuszenia korzeni.

Ten domowy nawóz dla hortensji jest łatwy do przygotowania i skuteczny w nawożeniu roślin. Skórki z banana, kawa ziarnista i łupiny jajek to naturalne składniki, które są bogate w składniki odżywcze, które pomogą hortensjom rozwijać się zdrowo i pięknie.

Jak informował portal "Życie News": Tadeusz Rydzyk apeluje do Polaków. Potrzebne są pieniądze. O czym mowa

Przypomnij sobie: Niebywała sytuacja w jednym ze szpitali. Mężczyzna trafił na izbę przyjęć z bolącym brzuchem i nie miał go kto zbadać. Pacjent odszedł przez krwotok