Jak przypomina portal "Goniec", dla wielu osób pogrzeb i sprawy z nim związane stanowią temat tabu. Są jednak osoby, które starają się przybliżyć ten trudny temat. Jedną z nich jest pracownica zakładu pogrzebowego, która w mediach społecznościowych odsłania kulisy swojej pracy. Jeden z jej wpisów wywołał wśród internautów ogromne poruszenie. W co jej zdaniem zmarły powinien zostać ubrany do trumny?

Pani z domu pogrzebowego

Śmierć jest nieodłącznym elementem naszego życia i prędzej, czy później będzie musiał się z nią zmierzyć każdy. Temat ten stara się oswoić pani Agnieszka, która pracuje w zakładzie pogrzebowym i prowadzi aktywnie profil "Pani z Domu Pogrzebowego". Udało jej zgromadzić całkiem pokaźne grono obserwatorów.

Niedawno kobieta odpowiadała na pytania internautów. Jedno z nich dotyczyło tego, jakie ciuchy powinno się zakładać zmarłej osobie do trumny. Internautka zapytała, czy zmarła może zostać "pochowana w kolorowej sukience. Na przykład niebieskiej"? Odpowiedź dla wielu może być sporym zaskoczeniem.

Co zmarły powinien nosić w trumnie?

Pani Agnieszka nie miała wątpliwości, że "można, a nawet trzeba". Jej zdaniem nie powinniśmy ignorować tego, kim był i co lubił zmarły. Pracownica zakładu pogrzebowego poprosiła swoich obserwatorów o to, żeby ubierali swoich zmarłych do trumny w ciuchy, które lubili oni nosić.

"Jeśli ktoś kochał zakładać dresy, a nie lubił garnituru, to można robić takie rzeczy" - przekonuje pani Agnieszka.

Pani z Zakładu Pogrzebowego obaliła też inny mit związany z pochówkiem zmarłych. Na pytanie "dlaczego nie można układać ciała w trumnie na boku", odpowiedziała, że wcale nie ma takiego zakazu. Przytoczyła nawet historię pewnego reżysera, który został ułożony w takiej właśnie pozycji, bo uwielbiał spać na boku.

Relacja na Instagramie/Instagram @pani_z_domu_pogrzebowego
Relacja na Instagramie/Instagram @pani_z_domu_pogrzebowego
Relacja na Instagramie/Instagram @pani_z_domu_pogrzebowego

Zaskoczyły was te odpowiedzi?

To też może cię zainteresować: Czy w Poniedziałek Wielkanocny trzeba brać udział w nabożeństwie. Na co przeznaczana jest składka zbierana w ten dzień

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Matka Tomasza Komendy od początku wiedziała, że sytuacja będzie miała taki finał. O czym mowa

O tym się mówi: Degustacja wielkanocnej babki Magdy Gessler stała się hitem Internetu. Już wiadomo, co o przysmaku restauratorki myślą Polacy. Komentarze powalają