Życie w Polsce jest ciężkie. Wielu z nas musi mocno se starać o to, by jego życie pozostało na pewnym poziomie, który znamy jeszcze z czasów przed inflacją.

Gwiazdy skorzystają na waloryzacji emerytur

Wiele polskich gwiazd nie ukrywa faktu, że posiada bardzo niskie emerytury. Znaczna większość celebrytów skarżą się na bardzo niskie świadczenie. To, jakie teraz otrzymują pieniądze jest wynikiem tego, że artyści przez wiele lat pracowali na podstawie umów, które nie obejmowały składek emerytalno-rentowych.

Większość z artystów była w stanie odłożyć znaczne sumy, dzięki którym mogą sobie teraz pozwolić na dostatnie życie. Ci, którym przez lata nie udało się zgromadzić wystarczających środków, teraz muszą polegać na niezwykle niskich świadczeniach emerytalnych.

Nierzadko gwiazdy polskiej estrady w wielu wywiadach pytane są o wysokość emerytur. Część z nich niechętnie odpowiada na to pytanie lub udziela wymijających odpowiedzi. Zdarzają się jednak tacy, którzy chętnie zdradzają to, ile otrzymują świadczenia. Świadczenia polskich gwiazd są niskie z ego powodu, że większość kontaktów czy umów autorskich lu cywilnoprawnych nie zostaje objętych składkami.Najniższa z emerytur otrzymuje Marek Piekarczuk i wynosi ona niecałe 8 złotych! Nieco większa posiada Maryla Rodowicz. Gwiazda mówi o emeryturze 1670 zł. Po waloryzacji mogła ona wzrosnąć do 1917 zł.

Marek Piekarczyk/YouTube @Kultowe rozmowy
Marek Piekarczyk/YouTube @Kultowe rozmowy