Aby uzyskać jak najwięcej owoców o dużej i słodkiej wartości odżywczej, trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników. Jednym z nich jest odpowiednie karmienie drzewa. W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek, jak nakarmić jabłoń w marcu, aby owoce były duże i słodkie.

Pierwszym krokiem do uzyskania dużej ilości zdrowych jabłek jest zrozumienie, że drzewo potrzebuje stałego nawożenia przez cały rok, a nie tylko w czasie, gdy owocuje. Dlatego ważne jest, aby zacząć karmienie jabłoni już w marcu, kiedy drzewo zaczyna odrastać po zimowym okresie spoczynku. Najlepszym nawozem do stosowania w tym okresie jest nawóz azotowy, który stymuluje wzrost i rozwój drzewa.

Przed nawożeniem, warto oczyścić obszar pod drzewem, aby usunąć pozostałości po liściach i gałęziach. Następnie, należy równomiernie rozsypać nawóz azotowy wokół pnia drzewa, ale nie bezpośrednio na nim. W przypadku, gdy drzewo jest młode, warto stosować mniejsze ilości nawozu, aby nie przeciążyć jego systemu korzeniowego.

Kolejnym krokiem jest podlewanie drzewa, aby nawóz został dobrze rozpuszczony i przyswojony przez korzenie. Woda jest kluczowa dla zdrowego wzrostu jabłoni, więc należy upewnić się, że drzewo otrzymuje odpowiednią ilość wody przez cały rok. Najlepiej podlewać drzewo wczesnym rankiem lub późnym popołudniem, aby uniknąć spalenia liści przez słońce.

Ważne jest również regularne ścinanie gałęzi jabłoni, aby utrzymać równowagę między ilością liści a ilością owoców. W tym celu należy usunąć chore, uszkodzone i przekraczające się gałęzie, aby umożliwić lepszy dostęp światła i powietrza do reszty drzewa.

To też może cię zainteresować: Nowe informacje w sprawie Marty Kubackiej. Co wiadomo na temat okoliczności, w jakich żona Dawida Kubackiego trafiła do szpitala

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Przy naszym dziecku narzekała na brak sił. Gdy urodziła jej córka, energia nagle babci wróciła