Ceny w Polsce mocno poszybowały w gore. Jeśli chodzi o wzrost cen to dotknął on niemal każdego sektora. Wszystko z powodu inflacji.

Ogromne ceny leków w Polsce

Inflacja dotknęła także sektora farmaceutycznego. Na wysokie ceny leków w kraju wpłynął również wzrost kosztów ich produkcji. Co ciekawe wpływ na wzrost cen miała również pandemia.

Polscy emeryci znajdują się w naprawdę ciężkiej pozycji. Wielu z ich otrzymuje głodowe świadczenia. Mimo wielu dofinansowan z panstwa, wiekszosc Polaków po siedemdziesiątce żyje niezwykle skromnie.

Często bywa tak, że emeryci muszą zastanawiać się, na co wydać tak niskie świadczenie. Zdarzają się sytuacja, kiedy emeryci staja przed wyborem czy opłacić rachunki, czy zrobić zakupy, a gdzie w tym wszystkim miejsce na leki?

Nie jest tajemnicą, że większość polskich emerytów spędza większość czasu u lekarzy. Choroby, które idą w parze z okresem życia, w którym się znajdują, wymagają leczenia. Niestety ceny leków w Polsce są ogromne. Wśród chorych znajduje się mnóstwo pacjentów, których zwyczajnie nie stać na leczenie.

Sami emeryci są rozwścieczeni sytuacją. W sieci pojawiło się nagranie z sondy ulicznej. Jedna ze starszych kobiet została zapytana o to, co sadzi na temat cen leków w Polsce. Odpowiedz była jednoznaczna. Zobaczcie sami:

Jak informował portal "Życie News", to też może cię zainteresować, koniecznie sprawdź: Jak sprawić, by drzewo pieniędzy zakwitło. Pięć zasad, które pomogą w pielęgnacji

Przypomnij sobie o najważniejszych informacjach z życia gwiazd: Krzysztof Jackowski zapowiada wyjątkowo trudny czas. "Zostanie z tego gruz". Padła konkretna data

To też może cię zainteresować, koniecznie sprawdź: Z życia wzięte. Para młoda zorganizowała ślub po swojemu, wbrew woli teścia. Pozbawiono ich dachu nad głową

W ostatnim czasie pisaliśmy także o tym, tego nie możesz przegapić: Takie dziesięciogroszówki mogą sporo kosztować. Może masz je w domowej kolekcji