Początek marca to czas, w którym wielu ogrodników rozpoczyna sezon ogrodniczy. Choć w wielu regionach nadal panują chłodne temperatury, to właśnie w tym czasie warto zacząć sadzić niektóre warzywa, by móc cieszyć się nimi później w sezonie.

Jednym z najczęściej sadzonych warzyw na początku marca są pomidory. Są to sadzonki, które wymagają ciepła i wilgoci, co oznacza, że najlepiej jest je sadzić w domu lub w szklarni. Pomidory zaczynają kiełkować w ciągu kilku dni po posadzeniu, a po około dwóch miesiącach będą gotowe do przesadzenia na zewnątrz.

Kolejnym popularnym warzywem na początku marca są papryki. Podobnie jak pomidory, wymagają one ciepła i wilgoci, więc najlepiej jest je sadzić w domu lub w szklarni. Papryki zaczynają kiełkować w ciągu kilku dni po posadzeniu, a po około dwóch miesiącach będą gotowe do przesadzenia na zewnątrz.

Innymi popularnymi sadzonkami na początku marca są warzywa liściaste, takie jak sałata, rukola, szpinak i jarmuż. Są one bardziej odporne na chłodne temperatury, dlatego można je sadzić na zewnątrz już w marcu. Warto pamiętać, że te warzywa wymagają dobrego podłoża i regularnego nawadniania.

Niektórzy ogrodnicy decydują się również na sadzenie marchwi i pietruszki na początku marca. Te warzywa rosną wolniej niż pomidory i papryki, ale ich uprawa jest łatwa i nie wymaga specjalnej uwagi.

Podsumowując, początek marca to dobry czas na rozpoczęcie uprawy niektórych warzyw. Pomidory i papryki wymagają ciepła i wilgoci, więc najlepiej jest je sadzić w domu lub w szklarni, natomiast warzywa liściaste i korzeniowe są bardziej odporne na chłodne temperatury i można je sadzić na zewnątrz już w marcu. Niezależnie od tego, jakie warzywa decydujemy się sadzić, warto pamiętać o regularnym podlewaniu i nawożeniu, aby zapewnić im najlepsze warunki do wzrostu.

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: