Większość polskich miast objęta została masowymi kontrolami. Czego one dotyczą?

Największe polskie miasta pod kontrolą. Nie ma zmiłuj się. Mandaty posypały się w setkach!

W wielu polskich miastach trwają kontrole. Strażnicy miejscy udają się w teren po to, by sprawdzić, czym palimy w naszych piecach. W Polsce wciąż wielu ludzi posiada tak zwane 'śmieciuchy", do których często trafiają rzeczy, których palic nie tylko nie powinniśmy, ale również nie możemy!

Do kontroli ruszyli także strażnicy miejscy we Wrocławiu. Tamtejsi funkcjonariusze w sezonie grzewczym 2022/2023 sprawdzili ponad 12 tys. kominów. Od początku roku w samej stolicy dolnego śląska wystawiono 20 mandatów na kwotę 6700 zł.

Nie zabrakło mandatów. Nie od dziś. Wiadomo, z problem niestosowania się do przepisów uchwały antysmogowej jest bardzo powszechny. Należy więc cały czas sprawdzać to, czym Polacy ogrzewają swoje domostwa. Aby to sprawdzić, podczas kontroli strażnicy miejscy pobierają między innymi próbki popiołów.

Jak zdradzają funkcjonariusze wrocławskiej straży miejskiej, dopóki problem nieprzestrzegania zasad uchwały antysmogowej będzie występował, dopóty będą zmuszeni kontrolować, informować i karać. Problem ten dotyczy wszystkich polskich miast oraz wsi.

Ogrzewanie węglem/YouTube @Jaki ekogroszek?
Ogrzewanie węglem/YouTube @Jaki ekogroszek?