Pomadka jest idealnym dopełnieniem makijażu, po który sięgają kobiety niezależnie od wieku. Wystarczy zmienić kolor szminki, żeby delikatny dzienny makijaż zmienił się w wieczorowy. Okazuje się jednak, że wybierając kolor szminki, powinnyśmy kierować się nie tylko okazją, na jaką robimy makijaż, ale także naszym wiekiem. Jakich kolorów unikać, a jakie wybierać po 40 roku życia?

Ciepła karnacja

Najważniejszym czynnikiem, jakim powinniśmy się kierować, dobierając szminkę jest typ naszej karnacji. Wizażyści wskazują, że istnieją trzy podstawowe rodzaje: ciepły, zimny i neutralny. Cechą umożliwiającą rozpoznanie, że mamy ciepłą karnację, jest to, że opalamy się na brązowy kolor, a opalenizna pojawia się u nas dość szybko.

Najczęściej osoby o ciepłej karnacji mają ciemne włosy, a także oczy w odcieniu brązu lub bursztynu. Panie po 40 roku życia o tym typie karnacji powinny wybierać pomadki w kolorach brązu, brzoskwini lub koralu. Dobrze będą wyglądały też w kolorach soczystej maliny.

Szminki/YouTube @Wondastic Tech
Szminki/YouTube @Wondastic Tech
Szminki/YouTube @Wondastic Tech

Chłodna karnacja

W przypadku kobiet o chłodnej karnacji ich skóra opala się na czerwono. Najczęściej mają one jasne oczy i jasny odcień włosów. Idealnym kolorem pomadki dla kobiet w tym typie będą odcienie brzoskwiniowe, róże, a także fuksja.

Kobiety w tym typie urody powinny unikać bardzo jasnych i bardzo ciemnych kolorów, bo te nie będą wyglądały korzystnie.

Szminka/YouTube @Science Channel
Szminka/YouTube @Science Channel
Szminka/YouTube @Science Channel

Karnacja neutralna

Kobiety mieszczące się w tej grupie, mogą uznawać się za prawdziwe szczęściary. W ich przypadku praktycznie każdy kolor szminki będzie wyglądał dobrze i to niezależnie od wieku!

A wy, czym kierujecie się przy wyborze koloru szminki?

To też może cię zainteresować: Kontrowersyjny duchowny znów o sobie przypomniał. Nie krył oburzenia wiadomością od parafianki. O co poszło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Synowa zapowiedziała, że kupi osobną lodówkę. Nie zgadzam się z tą decyzją

O tym się mówi: Maryla Rodowicz otworzyła się na temat zdrady byłego męża. "Ręce mi się trzęsły. To było okropne"