Jak informuje portal "O2", Rumeysa Gelgi uznawana jest obecnie za najwyższą żyjącą kobietę na świecie. Za pośrednictwem mediów społecznościowych pokazuje, jak wygląda jej życie, które ze wzrostem, jaki osiągnęła, wcale nie jest łatwe.

Najwyższa kobieta na świecie

26-letnia Rumeysa Gelgi mierzy obecnie ponad 215 cm. Jej wzrost dość szybko zaczął wyróżniać ją z tłumu równolatków. Dość szybko okazało się, że cierpi na dość rzadkie schorzenie, które powoduje szybki wzrost i wywołuje szereg innych objawów. Choroba, na którą cierpi Turczynka, jest Zespół Weavera.

Jego objawami, poza wysokością, jaką osiągają chorzy, są także malformacje kostne oraz dysmorfię ciała. Choroba uniemożliwia kobiecie normalne poruszanie się, zmuszając ją do poruszania się na wózku inwalidzkim lub korzystanie ze specjalnych balkoników.

Rekordzistka

Gelgi pobiła kilka rekordów Guinessa. Ma nie tylko tytuł najwyższej żyjącej kobiety, ale także ma najdłuższe palce i największe dłonie. To właśnie do niej należy także rekord na najdłuższe plecy u osoby żyjącej.

Kiedy Rumeysa zdecydowała się na pierwszą w życiu podróż samolotem, musiała odbywać ją w pozycji leżącej. 13-godzinny lot spędziła w specjalnie przygotowanych dla niej noszach, które wymagały od linii lotniczej usunięcia aż 6 rzędów foteli.

Poruszanie się w pomieszczeniach też nie jest dla 26-latki łatwe. Wchodząc do nich, zawsze musi się zginać. Mimo wszystko Gelgi stara się cieszyć życiem i nie zamyka się w czterech ścianach, co skrzętnie dokumentuje na swoim profilu.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Dzieci Anny Przybylskiej i Jarosława Bieniuka powoli wkraczają w dorosłość. Szymon Bieniuk nie szczędzi miłości swojej ukochanej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Grażyna Wolszczak w mocnych słowach o Julii Wieniawie. Młoda aktorka miała problem z wcielaniem się w nowe role. Czy to przez nierzetelność

To też może cię zainteresować: Kurscy jeszcze przez jakiś czas będą musieli radzić sobie na odległość. Dlaczego nie mogą skrócić rozłąki