Jak podaje portal "Pyszności", kotlet schabowy króluje na niedzielnych stołach w porze obiadu. Warto poznać patent, który sprawia, że danie to będzie jeszze pyszniejsze. Korzysta z niego coraz więcej osób. Trudno się temu dziwić?

Niezwodne patenty

Każda gospodyni ma swój patent na przygotowanie koletów schabowych. Książki kucharskie wskazują, że najlepiej przygotowywać je na smalcu. O tym, jak pyszne będą nasze kotlety schabowe, decyduje jednak wiele czynników na wcześniejszych etapach.

Jednym z najważniejszych jest kupienie dobrej jakości mięsa. Znaczenie ma także odpowiednie zamarynowanie mięsa. Większość z nas marynuje kotlety schabowe w mleku i cebuli, inni wykorzystują do marynaty maślankę. Coraz większą popularność zyskuje marynowanie mięsa na kotlety schabowe w coli. Jak to zrobić?

Kotlety schabowe/YouTube @Aktualności 360
Kotlety schabowe/YouTube @Aktualności 360
Kotlety schabowe/YouTube @Aktualności 360

Kotlety schabowe marynowane w coli

Do miski wlewamy napój typu cola. Dosypujemy ulubione przyprawy, z których korzystamy najczęściej przy przygotowywaniu tego dania. Dodajemy rozbite mięso. Najlepsze efekt uzyskamy, pozostawiając kotlety w marynacie przez całą noc.

Po wyjęciu z marynaty, kotlety należy panierować tradycyjnie w mące, jajku i w bułce tartej. Całość należy smażyć na rozgrzanym smalcu.

Zalet marynowania w coli jest wiele. Przygotowane w ten sposób kotlety będą wyjątkowo kruche, miękkie i będą rozpływały się w ustach. Dzięki temu trikowi unikniesz zrobienia kotletów schabowych smakujących jak gumowe podeszwy.

Kotlety schabowe/YouTube @Weronika Domogród
Kotlety schabowe/YouTube @Weronika Domogród
Kotlety schabowe/YouTube @Weronika Domogród

A wy, jaki macie patent na to, żeby wasze kotlety schabowe smakowały wyjątkowo?

To też może cię zainteresować: Gorzkie przemyślenia artysty po odejściu z programu "Twoja twarz brzmi znajomo. Piotr Gąsowski mówi wprost, co myśli

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Monika Olejnik pokazała się na salonach z ukochanym. Dziennikarka brylowała na czerwonym dywanie. Szczególną uwagę przyciągnęła jej stylizacja

O tym się mówi: Ramona Rey postanowiła wystartować w eliminacjach do Eurowizji 2023. Uznana piosenkarka zaprezentowała sepcjalną piosenkę. Czy okaże się ona wielkim hitem