Jak przypomina portal "Pomponik", Antek Królikowski należy do grona najbardziej rozpoznawalnych aktorów młodszego pokolenia. Niestety w ostatnim czasie mówi się o nim więcej w kontekście jego życia prywatnego, a nie talentu. Jego była partnerka (i nadal żona) Joanna Opozda otwarcie przyznawała, że Królikowski uchyla się od płacenia alimentów na swojego syna. Z doniesień jednego z tabloidów wynika, że aktorem zaczęła się też interesować prokuratura. Z jakiego powodu?

Rozstanie i spór z pieniędzmi w tle

Joanna Opozda i Antek Królikowski stanęli na ślubnym kobiercu w sierpniu 2021 roku. Niestety ich związek nie dotrwał nawet do narodzin syna, który pojawił się na świecie w lutym ubiegłego roku. Byli partnerzy dość szybko wdali się w medialną wojnę, w której przerzucali się wzajemnymi oskarżeniami.

Nie obyło się również bez poruszenia kwestii finansowych. Opozda oskarżała Królikowskiego o to, że uchyla się od łożenia pieniędzy na utrzymanie ich syna. Aktorka wystąpiła nawet do sądu o zabezpieczenie potrzeb rodziny.

Niebawem sprawa pieniędzy ma zostać rozstrzygnięta przez sąd, tak przynajmniej wynika z informacji przekazanych przez "Super Express". Tabloid donosi, że sprawą zajął się prokurator. Wszczęte postępowanie dotyczy przestępstwa niealimentacji.

Joanna Opozda/YouTube @Wirtualna Polska
Joanna Opozda/YouTube @Wirtualna Polska
Joanna Opozda/YouTube @Wirtualna Polska

Prokuratura przygląda się sprawie

Informację o prowadzonym postępowaniu przekazała tabloidowi Aleksandra Skrzyniarz, reprezentująca Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Ma ono dotyczyć czyny z art. 209 par. 1 Kodeksu karnego, czyli przestępstwa niealimentacji. Zagrożony jest on karą grzywny, karą ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności do 1 roku.

Dziennikarze "Super Expressu" poprosili samych zainteresowanych o komentarz w sprawie. Joanna Opozda oświadczyła, że nie będzie komentowała sprawy. Na odpowiedź na pytania w tej sprawie nie zdecydował się też Antek Królikowski.

Antek Królikowski/YouTube @tvnpl
Antek Królikowski/YouTube @tvnpl
Antek Królikowski/YouTube @tvnpl

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Znana aktorka chwali się, jak uczy samodzielności swoją córkę. Niewielu stać na taki projekt

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Mama Roberta Lewandowskiego zrobiła furorę podczas Gali Mistrzów Sportu 2023. Iwona Lewandowska pojawiła się z ukochanym. To prawdziwy wulkan energii

O tym się mówi: Kolejne kontrowersje na temat brytyjskiej rodziny królewskiej. Co takiego ujawnił Harry