Jak podaje portal "O2", Cleo jest jedną z najardziej rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej. Nie wszyscy wiedzą, że pseudonim artystyczny wokalistki nie ma nic wspólnego z tym, jak faktycznie się nazywa.

Tak naprawdę nazywa się Cleo

Cleo zyskała ogromną popularność. Nie ma chyba nikogo, kto choćby o niej nie słyszał. Okazuje się jednak, że dla wielu wciąż tajemnicą jest prawdziwe imię i nazwisko piosenkarki. Co ciekawe, jej pseudonim sceniczny nie ma nic wspólnego z jej imieniem.

Prawdziwe imię i nazwisko Cleo to Joanna Krystyna Klepko. Swój pseudonim artystyczny zawdzięcza nazwisku. Jak wyjawiła w rozmowie z portalem "Onet", w chórze, w którym występowała, zwracano się do niej Clepi lub Cleo. I tak zostało.

Nie tylko piosenkarka

Nie tylko imię i nazwisko Cleo było zagadką dla mniej zagorzałych wielbicieli piosenkarki. Artystka nie tylko śpiewa, ale jest także autorką tekstów. Na tym jednak jej talenty się nie kończą. Mało kto wie, że wokalistka jest uzdolniona malarsko. Zajmuje się również projektowaniem mody.

Kolejną ciekawostką na temat Cleo jest to, że choć jej wyuczony zawód jest związany z szeroko pojętą sztuką, to nie jest w żaden sposób związany z muzyką. Z wykształcenia jest bowiem architektem krajobrazu.

Największy rozgłos przyniosła jej współpraca z Donatanem, z którym wylansowała przebój "My Słowianie". Duet nagrał wspólny krążek pt. "Hiper/Chimera". Artystka wydała także solowe albumy "Bastet", "superNOVA" i ostatnio album "vinyLOVA".

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować: Zenek Martyniuk może liczyć na naprawdę sowite wynagrodzenie w jesieni życia. Wielu emerytów może mu bardzo zazdrościć. Wiadomo o jakich kwotach mowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dnaich: Maria Winiarska i Wiktor Zborowski mieli znaleźć się w fatalnej sytuacji ekonomicznej. Wiadomo, co się stanie z ich domem. Córka przerwała milczenie

O tym się mówi: Paulina Smaszcz nie odpuszcza byłemu mężowi nawet w Boże Narodzenie. Udzielając świątecznego wywiadu ponownie wbiła mu szpilę. O co chodzi tym razem