Jak informuje portal "Pomponik", Paweł Kukiz mierzy się w ostatnich dniach z bolesną stratą. 13 grudnia odeszła mama polityka, o czym dowiadujemy się z nekrologu, jaki ukazał się w jednej z gazet.

Paweł Kukiz pożegnał mamę

To był ogromny cios dla Pawła Kukiza oraz jego najbliższych. 13 grudnia zmarła Marianna Kukiz, mama polityka i piosenkarza. Jej ostatnie pożegnanie odbyło się w poniedziałek 19 grudnia, a ciało spoczęło na wrocławskim cmentarzu przy ulicy Bardzkiej.

Paweł Kukiz nie informował o rodzinnej tragedii w mediach społecznościowych. Wspólnie z rodziną zamieścił nekrolog w "Gazecie Wrocławskiej". Kondolencje z powodu śmierci mamy złożył Pawłowi Kukizowi premier Mateusz Morawiecki. Zrobił to za pośrednictwem nekrologu zamieszczonego na łamach jednej z gazet.

Paweł Kukiz/YouTube @Polsat News
Paweł Kukiz/YouTube @Polsat News
Paweł Kukiz/YouTube @Polsat News

Rodzice Pawła Kukiza

Paweł Kukiz to syn Tadeusza i Marianny Kukizów. Ojciec muzyka był znanym i uznanym lekarzem. Przez blisko trzy dekady kierował oddziałem chorób wewnętrznych niemodlińskiego szpitala.

Tadeusz Kukiz był również popularyzatorem wiedzy na temat historii i kultury Kresowiaków. To za tę działalność został odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", który odebrał z rąk Ministra Kultury Narodowej i Dziedzictwa Narodowego. Nie było to jedyne odznaczenie, jakie mu przyznano.

Ojciec Pawła Kukiza został w 2013 roku uhonorowany nagrodą Kustosza Pamięci Narodowej. Tadeusz Kukiz odszedł 14 maja 2015 roku. Teraz dołączyła do niego żona, która za życia starała się trzymać z dala od mediów i świateł reflektorów.

Pawłowi Kukizowi i jego najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Syn Krzysztofa Krawczyka długo nie będzie mógł skorzystać ze spadku po ojcu. Krzysztof Igor walczy o pieniądze po piosenkarzu. Sąd wydał w sprawie nową decyzję

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Tomaszewska zdobyła się na szczere wyznanie dotyczące Macieja Kurzajewskiego. Jak oceniła zmiany w jego życiu

O tym się mówi: Dorota Szelągowska wróciła do trudnych wydarzeń z przeszłości. Opowiedziała o chorobie mamy. Czy historia znów się powtarza