Jak podaje portal "O2", Sławomir Świerzyński już wie, jaką emeryturę przewiduje dla niego Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Artysta nie kryje, że kwota, jaką ma otrzymywać, negatywnie go zaskoczyła. Na jakie świadczenie może liczyć?

Sławomir Świerzyński poznał wysokość swojej emerytury

Choć 61-letniemu Sławomirowi Świerzyńskiemu do emerytury zostało jeszcze trochę czasu, artysta wie już, że nie może liczyć na szczególnie wysoką emeryturę. Gwiazdor muzyki disco polo dostał od ZUS wiadomość, w której przedstawiono wysokość jego przyszłego świadczenia emerytalnego.

Sławomir Świerzyński/YouTube @publicystykatvp
Sławomir Świerzyński/YouTube @publicystykatvp
Sławomir Świerzyński/YouTube @publicystykatvp

Trudno się dziwić niezadowoleniu Świerzyńskiego, patrząc na kwotę jego świadczenia emerytalnego. W rozmowie z "Super Expressem" zdradził, że będzie otrzymywał 386 zł emerytury. Jak przyznał, nie mógł uwierzyć własnym oczom, kiedy czytał list z ZUS, bo nie spodziewał się, że płacąc przez 37 lat składki, czeka go głodowa emerytura.

"Moja żona się śmiała, że nawet łódki nie zatankuję za te pieniądze, nie mówiąc już o samochodzie" - dodał artysta disco polo.

Sławomir Świerzyński/YouTube @Superstacja
Sławomir Świerzyński/YouTube @Superstacja
Sławomir Świerzyński/YouTube @Superstacja

Warto podkreślić, że choć faktycznie emerytura Sławomira Świerzyńskiego jest niska, to przez lata aktywności scenicznej, udało mu się zgromadzić całkiem spory majątek. Dokładne informacje na ten temat nigdy nie została podana do publicznej wiadomości. Portal "Radio Eska" wskazuje, że jest to nawet kilkadziesiąt milionów złotych.

Dorobił się nie tylko luksusowego domu, stadniny koni, ale nawet jachtu.

Zaskoczyła was wysokość emerytury Sławomira Świerzyńskiego?

To też może cię zainteresować: Znana wokalistka zdecydowała się na całkowitą zmianę wizerunku. Kiedyś mogliśmy ją oglądać z rogami z włosów. Sarsa pochwaliła się z efektami przemiany

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Syn Krzysztofa Krawczyka długo nie będzie mógł skorzystać ze spadku po ojcu. Krzysztof Krawczyk Junior walczy o pieniądze po piosenkarzu. Sąd wydał nową decyzję

O tym się mówi: Księżna Kate zareagowała na kłamstwa w serialu "Harry i Meghan". Żona Williama wyłamała się spośród członków brytyjskiego dworu. Tak odpowiedziała