Nie da się ukryć, że odkąd wszedł w branżę detektywistyczną Krzysztof Rutkowski stał się w bardzo szybkim tempie jej największą gwiazdą i od lat jest najbardziej rozpoznawalnym detektywem w naszym kraju. Okazuje się jednak, że zawodowa droga Rutkowskiego nie od zawsze była związana z tą niebezpieczną branżą.

Urodzony w Teresinie na Mazowszu Rutkowski w wieku 21 lat ukończył Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Niemal od razu po ukończeniu szkoły porzucił jednak rolnictwo i zdecydował wziąć przykład z ojca – milicjanta. Rutkowski zaczął służyć w Milicji Obywatelskiej, a dokładnie w warszawskim oddziale ZOMO.

Nie da się ukryć, że to niezbyt chlubna karta w zawodowej historii przyszłego detektywa, szczególnie, że Rutkowski służył w Zmotoryzowanych Odwodach Milicji Obywatelskiej już od pierwszego dnia stanu wojennego.

Nie chciałbym w tym momencie oceniać, czy była to dobra, czy była to zła strona. To był mój wybór i uważam, że dla mnie była to prawidłowa strona - mówił Rutkowski w rozmowie z RMF FM w 20 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Zawodowa przeszłość Krzysztofa Rutkowskiego. Niewiele osób pamięta o tym, że był członkiem ZOMO. Kiedy postanowił zostać detektywem?

Pod koniec lat 80. Rutkowski postanowił zmienić kierunek i przez dwa lata kierował agencją ochroniarską. W 1990 roku po wyjeździe do Austrii założył własną agencję detektywistyczną. O ambitnym i lubiącym rozgłos detektywie zrobiło się w Polsce głośno pod koniec lat 90.

Krzysztof Rutkowski ma za sobą karierę polityczną. W 1993 roku był członkiem Bezpartyjnego Bloku Wspierania Reform. W 2001 wszedł w szeregi Samoobrony, z ramienia której został posłem. Później zmieniał frakcje – była to m.in. KKW Krajowa Partia Emerytów i Rencistów - Partia Ludowo-Demokratyczna i PSL, po czym założył własną partię. Po 2008 roku odpuścił politykę.

Jak informował portal "Życie News": MICHAŁ WIŚNIEWSKI ZALICZYŁ NIEZŁĄ WPADKĘ W TVP. WSZYSTKO ZAREJESTROWAŁY KAMERY. PIOSENKARZ MOCNO NARAZIŁ SIĘ OPIEKUNOM KRÓLIKÓW W STUDIU. CO SIĘ STAŁO

Przypomnij sobie: UTARŁO SIĘ PRZEKONANIE, ŻE PIES UPODABNIA SIĘ DO WŁAŚCICIELA. CZASEM MOŻNA GO JEDNAK POMYLIĆ Z BOHATEREM FILMOWYM CZY ZWYKŁYM PRZEDMIOTEM

Portal "Życie News" pisał również: FILIP CHAJZER ROZPOCZĄŁ NOWY ETAP W SWOIM ŻYCIU. GOSPODARZ DZIEŃ DOBRY TVN POTWIERDZIŁ MEDIALNE DONIESIENIA. W SIECI ZNALAZŁO SIĘ ZDJĘCIE Z RANDKI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WŁAŚCICIELE MIESZKAŃ I DOMÓW MUSZĄ WYPEŁNIĆ NOWY OBOWIĄZEK. BRAK PEWNEGO DOKUMENTU MOŻE SKUTKOWAĆ KONIECZNOŚCIĄ ZAPŁATY. KTO MUSI O NIEGO WYSTĄPIĆ