Jak informuje portal "Parenting", zakończyła się właśnie budowa kliniki "Budzik" dla osób dorosłych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsi pacjenci trafią do placówki już w marcu 2023 roku. Dobrą informację o zakończeniu prac przekazała Ewa Błaszczyk, której starania doprowadziły do powstania "Budzika" dla dorosłych w śpiączce. To nie jedyny powód do radości. W klinice dla najmłodszych wybudzono ze śpiączki już setne dziecko.

Ewa Błaszczyk przekazała radosne wieści

Ewa Błaszczyk po osobistej tragedii zdecydowała się założyć fundację "A kogo?", co zrobiła wspólnie z Michałem Drozdowiczem. Dekadę później doszło do otwarcia kliniki Budzik, do której trafiają dzieci, które doznały ciężkich uszkodzeń mózgu.

Przy okazji zakończenia prac w Budziku dla dorosłych, Ewa Błaszczyk zdradziła, że w klinice dla młodszych pacjentów obudziło się już setne dziecko od początku funkcjonowania placówki.

Ewa Błaszczyk / YouTube: Kultowe Rozmowy
Ewa Błaszczyk / YouTube: Kultowe Rozmowy
Ewa Błaszczyk / YouTube: Kultowe Rozmowy

W 2018 roku zapadła decyzja, że powstanie klinika Budzik, w której lekarze będą starali się wybudzić ze śpiączki starszych pacjentów. Prace nad powstaniem placówki zakończyły się finalnie 8 grudnia 2022 roku.

Zbigniew Ziobro pojawił się na otwarciu

Podczas uroczystego otwarcie kliniki Budzik dla dorosłych pojawiła się nie tylko Ewa Błaszczyk, ale także prokurator generalny i minister sprawiedliwości w jednym, Zbigniew Ziobro. Jego obecność tam, nie była przypadkowa. Część funduszy na budowę kliniki (dokładnie 44 mln zł) pozyskano z Funduszu Sprawiedliwości.

W czasie krótkiego wystąpienia Zbigniew Ziobro podkreślił, że nie ma wątpliwości, że te pieniądze trafiły w najlepsze możliwe ręce i z pewnością przysłużą się dobru.

Zgadzacie się z nim?

To też może cię zainteresować: Krystian Ochman mierzy się z bolesną stratą. Odeszła bliska jego sercu osoba

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jacek Kurski będzie mógł liczyć na horrendalne zarobki w Banku Światowym. Emerytury też będzie mu można pozazdrościć

O tym się mówi: Z obrotu znika ważny lek. To problem dla milionów Polaków