Jest takie słynne powiedzenie: „Powiedz mi, kim jest twój przyjaciel, a powiem ci, kim jesteś”.

Na całym świecie bardzo ceni się przyjaźń, zrozumienie i szacunek. Mędrzec wymienił 6 typów ludzi, których należy unikać:

Ci, którzy chcą wzbudzić w tobie poczucie winy

Strzeż się tych, którzy chcą wzbudzić w tobie poczucie winy, ponieważ chcą mieć nad tobą władzę.Często ludzie wzywają do poczucia winy, które zaczyna zżerać drugą osobę od środka. Staraj się nie dać się nabrać na takie sztuczki!

Ci, którzy czegoś od ciebie żądają

Silna osoba stawia wymagania sobie, a słaba innym. Nie zwracaj uwagi na kpiny, obelgi i zjadliwe komentarze. Zawsze powinieneś zwracać uwagę tylko na siebie i swoje uczucia, ponieważ tylko od nich zależy twój stan.

Ci, którzy dużo mówią, a mało robią

Najprostsza prawda: zwracaj uwagę na czyny, a nie puste słowa.

Ci, którzy są bardzo leniwi

Pomagając leniwym ludziom, pomagasz im wykorzystać samych siebie. Nie musisz dźwigać leniwej osoby, która nie ma celu i motywacji. Jej życie jest w jej rękach.

Ci, którzy są niegrzeczni i często skandalizują

Napady złości i skandale to kolejny sposób na przyciągnięcie uwagi innych. Jeśli dana osoba nie może w prosty i jasny sposób przekazać swojej opinii, nie warto marnować na nią czasu.

Ci, którzy są obojętni na problemy innych ludzi

Zawsze jest dokładnie dziesięć kroków między tobą a inną osobą. Jeśli zrobiłeś swoją piątkę i nikt cię nie spotkał, nie rób kolejnej piątki.

Komunikujcie się tylko z tymi, którzy cieszą się, że was widzą i słyszą, z tymi, którzy nie robią wam wyrzutów, nie próbują narzucać wam swojego zdania, nie próbują umniejszać waszej godności.