Wielu osób uprawia hortensję na swoich działkach i ogrodach. Ten delikatny kwiat trudno znosi jednak nadejście chłodnych miesięcy – szczególnie mrozy. Ogrodnicy przekonują, że aby hortensja była w stanie przetrwać i cieszyć nasze oczy pięknymi bujnymi kwiatami musimy stworzyć dla niej schronienie, aby roślina rodziła nowe kwiaty we właściwym czasie.

Istnieje wiele odmian hortensji. Jeśli kwiaty kwitną tylko na zeszłorocznych pędach, krzew będzie będziesz potrzebować schronienia na zimę. W przeciwnym razie wierzchołki pędów obumrą i nie będzie bujnego kwitnienia. Warto pamiętać, że każdy rodzaj hortensji będzie potrzebował schronienia, aby odgraniczyć roślinę przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Jak stworzyć specjalny namiot dla hortensji?

Choć najlepszym czasem dla przykrycia rośliny i odseparowania jej od zimna, mrozu i śniegu będzie połowa września to wiele zależy od regionu, w którym mieszkamy – tam, gdzie zima przychodzi później jest to możliwe w październiku, a nawet na początku listopada. Przed zrobieniem specjalnego schronienia trzeba usunąć dolne liście i odciąć suche kwiatostany. W ten sposób pędy ulegną zdrewnieniu, a roślina stanie się bardziej odporna na zimno i właściwie przezimuje.

Specjalny „namiot” dla hortensji może być wykonany jest z różnych materiałów. Doświadczeni ogrodnicy zalecają stosowanie agrowłókniny. Pozwala ona gałęziom na dobrą wentylację, jednocześnie niezawodnie chroniąc przed pierwszymi przymrozkami.

Kilka dni przed nadejściem silnych mrozów przeprowadza się kolejny etap ocieplenia. Aby to zrobić, trzeba usunąć poprzednią konstrukcję i usunąć pozostałe liście. Nie usuwamy kwiatostanów.

Wielu ogrodników tworzy schronienie dla hortensji z gałęzi świerka właśnie na zimę – dzięki temu śnieg nie będzie łamał łodyg. Bezpośrednio przy gruncie warto jest stworzyć dodatkową warstwę ochrony. W tym celu stosuje się drewno, które zapewni niezawodne mocowanie hortensji. Na koniec warto ułożyć kopczyk z suchych liści. Dzięki temu schronieniu hortensja zakwitnie już w maju.

Jak informował portal "Życie News": TOMASZ KAROLAK NIEZWYKLE DUMNY Z CÓRKI. AKTOR ZABRAŁ 15-LATKĘ NA PREMIERĘ FILMU ZE SWOIM UDZIAŁEM. NASTOLETNIA LENA URODĘ ODZIEDZICZYŁA PO MAMIE

Przypomnij sobie: PAULINA SMASZCZ W MOCNYCH SŁOWACH O BYŁYM MĘŻU. GWIAZDA WEZWANA DO ODPOWIEDZI PRZEZ FANKĘ NA INSTAGRAMIE. JAKIE ZDANIE MA O MACIEJU KURZAJEWSKIM

Portal "Życie News" pisał również: KAMIEŃ I ZACIEKI W KABINIE PRYSZNICOWEJ PRZYPRAWIAJĄ O ZAWRÓT GŁOWY PODCZAS SPRZĄTANIA. NA UPORCZYWE ZABRUDZENIA SPRAWDZI SIĘ JEDEN MAGICZNY ŚRODEK

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NIEPOKOJĄCE WIEŚCI O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. ZNANY JASNOWIDZ PRZEWIDUJE, CO MOŻE WKRÓTCE STAĆ SIĘ Z PREZESEM PIS. SYMPATYCY PARTII NIE MOGĄ UWIERZYĆ