Jak przypomina portal "O2", sezon na grzyby w pełni. Kolejni grzybiarze chwalą się ogromnymi zbiorami, niektórzy mogą też pochwalić się znalezieniem wyjątkowo imponujących okzów. Zebraliśmy dla was wyjątkowo imponujące okazy. Skąd tak wiele gigantycznych grzybów w polskich lasach?

W lasach zatrzęsienie grzybów

Zdaniem specjalistów obecna duża ilość grzybów jest wynikiem suchego lata i braku grzybów w sierpniu i wrześniu. Teraz w polskich lasach prawdziwy urodzaj i to na różne gatunki. Nie brakuje imponujących okazów, którymi co rusz chwalą się grzybiarze z różnych obszarów naszego kraju.

Nie są rzadkością borowiki osiągające wagę przekraczającą 2 kilogramy. Duża ilość deszczu sprzyja pojawianiu się dużej ilości grzybów i osiągania przez nie imponujących rozmiarów. Pan Wiesław Kamiński, autor bloga nagrzyby.pl w rozmowie z portalem "O2" przyznał, że do momentu pojawienia się pierwszych przymrozków, tendencja ta nie powinna się zmienić.

Grzybobranie/YouTube @ Wacolo73 Wacław
Grzybobranie/YouTube @ Wacolo73 Wacław
Grzybobranie/YouTube @ Wacolo73 Wacław

Gigantyczne okazy

Znalezieniem imponujących rozmiarów prawdziwka, może pochwalić się pan Janusz z Podkarpacia. Grzyb ważył ponad 2 kilogramy. Zdjęcie tego giganta możecie zobaczyć poniżej. Nie da się ukryć, że robi wrażenie.

Niezwykle udanym grzbobraniem może się pochawlić również grzybiarka z województwa wielkopolskiego, która znalazła olbrzymią kanię. Pod postem zamieszczonym przez Nadleśnictwo Sieraków zaroiło się od komentarzy, w których internauci prześcigali się w proponowaniu dań, jakie można przyrządzić z kani. Oczywiście wygrała opcja kaniowego schabowego, choć nie brakowało również zwolenników flaczków z grzyba.

A wy, jakim imponującym zbiorem możecie się pochwlić?

To też może cię zainteresować: Eksperci nie mają wątpliwości, że zmiany w wieku emerytalnym są niezbędne. Czy Polki będą pracowały dłużej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ta pięciozłotówka warta jest nawet 100 tysięcy zł. Lepiej sprawdzić, czy nie masz jej w portfelu

O tym się mówi: Stacja TVN odpowiada na zarzuty Anny Wendzikowskiej. Co o oświadczeniu stacji sądzi sama zainteresowana