Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", dość niespodziewanie, w poniedziałek 5 września Jacek Kurski pożegnał się z funkcją prezesa TVP. Równie dużym zaskoczeniem okazało się pojawienie Kurskiego w ostatnim, poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości". Polityk pojawił się na ekranie w towarzystwie swojego następcy - Mateusza Matyszkiewicza.

Jacek Kurski znów w "Wiadomościach"

Jackowi Kurskiemu z pewnością nie jest łatwo pożegnać się z TVP, z którą był związany przez ostatnie 7. lat. Niespodziewanie były prezes Telewizji Publicznej pojawił się w materiale wyemitowanym przez "Wiadomości". Kurski chwalił się wynikami, jakie osiągnęła dowodzona przez niego stacja.

Na nagraniu pojawił się również następca Jacka Kurskiego, Mateusz Matyszkiewicz, który stwierdził, że w 2016 roku nikt nie przypuszczał, że dzięki jego rządom " TVP może powrócić na ścieżkę wzrostu i że będzie najistotniejszym graczem na rynku telewizyjnym. Że będzie dostarczać wielkiej rozrywki, wielkiego sportu, a zarazem będzie silna ofertą misyjną".

Mateusz Matyszkowicz/YouTube @WydawnictwoBialyKruk
Mateusz Matyszkowicz/YouTube @WydawnictwoBialyKruk
Mateusz Matyszkowicz/YouTube @WydawnictwoBialyKruk

Sukcesy TVP

Zdaniem Jacka Kurskiego, to jego rządy pozwoliły przywrócić w naszym kraju pluralizm medialny, który wcześniej miał być zaburzony. Miało dojść również do odbudowania doniosłości publicznego nadawcy. Kurski dodał, że o tym, jak dobrze zarządzał stacją, świadczą najwymowniej wyniki oglądalności osiągane przez stację.

Na koniec życzył swojemu następcy, aby i on odnosił sukcesy kierując TVP, przypominając, że wszystkie działania powinny być nakierowane na widza.

"Wirtualna Polska" poinformowała, że nowy prezes Telewizji Polskiej odwiedził już siedzibę obecnie rządzącej partii, mieszczącą się w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej.

Co sądzicie o materiale wyemitowanym w "Wiadomościach"?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: