Katarzyna Dowbor jest jedną z najbardziej znanych i lubianych polskich prezenterek telewizyjnych. Największą sławę przyniosło jej prowadzenie programów takich jak Pytanie Na Śniadanie w TVP czy Nasz Nowy Dom już w Polsacie. Błyskotliwa kariera telewizyjna nie zawsze jednak szła w parze z udanym życiem prywatnym. Gwiazda przeżyła trzy nieudane małżeństwa i jeden poważny choć nieformalny związek.

Pierwszym mężem Katarzyny był Piotr Dowbor, zapalony naukowiec, student matematyki, z którym dziennikarka miała pierwsze dziecko - Macieja. Ślub wzięli w 1978 roku w młodym wieku, mając zaledwie po 19 lat. W tym samym roku na świat przyszedł ich syn. Małżeństwo nie trwało długo, jak sama przyznaje z powodu niedojrzałości oraz innych wizji życia. Piotr nalegał Katarzyna została nauczycielką i poświęciła się życiu rodzinnemu. Ona miała już inne pasje, dzięki którym jest dziś tu, gdzie chciała, choć sama nie przeczy, że żałuje wielu rzeczy. Rozwiedli się szybko, po 3 latach syna zostawiła razem z ojcem w Toruniu a sama przyjechała do Warszawy.

Już w Warszawie rozpoczęła studia na kierunku pedagogicznym, gdzie poznała nową miłość, późniejszego dziennikarza sportowego Janusza Atlasa. Podczas studiów na Uniwersytecie Warszawskim związek z 10 lat starszym i doświadczonym mężczyzną rozwinął Katarzynę, pozwolił jej otworzyć się i realizować swoją dziennikarską pasję, począwszy od radia po telewizję. Para wzięła ślub w roku 1982. Mimo, iż związek wniósł bardzo wiele do jej życia para rozstała się w 1989 roku, powodem miały być co raz większe i trudne do przeskoczenia różnice zdań, skłonność męża do nadużywania alkoholu, przemocy, ponadto był o nią chorobliwie zazdrosny.

- Janusz bardzo często przesadzał i potrafił się awanturować. Pamiętam aferę na balu, gdy ktoś poprosił mnie do tańca. Tego sobie mąż nie życzył i była afera. Koledzy z telewizji bali się i traktowali mnie z dystansem - wspomina prezenterka, cytowana przez Pomponik.

Dalsza droga Katarzyny Dowbor

Dowbor nie poddała się w poszukiwaniu miłości i związała się wkrótce z wieloletnim dziennikarzem redakcji sportowej TVP Grzegorzem Świątkiewiczem. Ich małżeństwo było szczęśliwe i Katarzyna do dziś je wspomina mówiąc, że był fajnym facetem i nie ma mu nic do zarzucenia. Grzegorz miał bardzo dobre stosunki z jej synem a kiedy rozstawali się po 12 latach wspomina, że było to w bardzo przyjacielskiej atmosferze. Zwyczajnie przestali się zgrywać jako para a Dowbor poznała w końcu miłość swojego życia. Pewien czas po rozstaniu Świątkiewicz odszedł z tego świata, odbierając sobie życie. Dla Dowbor mimo, że nie byli już od dawna razem również było to wstrząsem.

Koniec z małżeństwami

Jej znajomość z dziennikarzem prasowym Krzysztofem Baczyńskim zaczęła się pod koniec lat 90. kiedy jeszcze była żoną Świątkiewicza. Sam Baczyński również pozostawał w formalnym związku, stąd ich relacja nigdy nie mogła przybrać innego kształtu. Mimo, iż nie trwała długo zaowocowała wielką radością Katarzyny, jaką jest jej córka - Maria Baczyńska-Dowbor - o którą ojciec dba i pomaga w jej wychowaniu do tej pory.

Jest świetnym ojcem i dobrym przyjacielem. Wiem, że mogę się go poradzić w ważnych sprawach. Z różnych przyczyn nie mogliśmy być razem i niech to zostanie naszą trudną tajemnicą. - napisała w autobiografii.

Od tego czasu pozostaje singielką, realizuje się zarówno rodzicielsko jak i zawodowo odnosząc kolejne sukcesy. Żałuje swoich niepowodzeń uczuciowych i przyznaje, że sprawy mogły potoczyć się inaczej, ale dodaje że każdy z jej poważnych związków dał jej bardzo dużo. Teraz poza dorosłym już Maciejem i młodszą Marią oraz pracą poświęca się głównie swojej pasji jaką są konie. Jak twierdzi czuje się szczęśliwą i spełnioną kobietą.

Jak informował portal "Życie News": NAJNOWSZE DONIESIENIA O POSŁANCE PIS ZWALAJĄ Z NÓG. WIADOMO JUŻ, ILE DOMINIKA CHOROSIŃSKA PRZEZNACZYŁA NA WYJAZDY. WSZYSTKO W TRAKCIE CAŁEJ PANDEMII

Przypomnij sobie: ŚWIETNE WIEŚCI W RODZINIE GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO. CÓRKA ARTYSTY JEST W STANIE BŁOGOSŁAWIONYM. Z CIĄŻOWYMI KRĄGŁOŚCIAMI WYGLĄDA PO PROSTU PRZEPIĘKNIE

Portal "Życie News" pisał również: KRET W OGRODZIE TO ODWIECZNY PROBLEM POSIADACZY OGRÓDKÓW I DZIAŁEK. WIEMY, JAK SKUTECZNIE PORADZIĆ SOBIE Z INTRUZEM. JEST KILKA SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KSIĄŻĘ KAROL MA KILKA NAPRAWDĘ BARDZO DZIWNYCH PRZYZWYCZAJEŃ. NASTĘPCA BRYTYJSKIEGO TRONU PODRÓŻUJE Z NIETYPOWYMI AKCESORIAMI I MA AŻ TRZY SYPIALNIE!