Tutaj starasz się o dzieci, pomagasz im finansowo, a w zamian za to jaką wdzięczność? Nie! Tylko oskarżenia i oskarżenia. Wciąż okazuje się, że jesteś zły, nawet jeśli zrobiłeś dla nich wszystko, co możliwe, poświęcając własne interesy. Nikt nie docenia tych ofiar. Dlatego doszedłem do wniosku, że dzieci potrzebują mniej pomocy, aby mieć motywację do stania się niezależnymi i bogatymi ludźmi.

Często kumple opowiadają mi historie o tym, jak dorosłe dzieci domagają się kupna mieszkania, opłacenia drogich wakacji lub sponsorowania zakupu samochodu. Jeśli im w tym pomożesz, taka pomoc nie przyniesie korzyści, a jedynie zaszkodzi. Oczywiście, gdy dzieci są jeszcze małe i nie mogą same się utrzymać, potrzebują pomocy. Tylko niektórzy rodzice zapewniają swoim dzieciom pieniądze do późnej starości. Myślę, że to nie jest normalne.

Pomaganie przyjaciołom i kumplom to także wątpliwa misja. Oni sami proszą o radę, pytają, co robić w tej czy innej sytuacji, a następnie czynią cię winnym, jeśli ich oczekiwania nie zostały spełnione.

Z wiekiem stałem się mądrzejszy w swoim podejściu do „rozdawania” porad. Teraz mogę tylko doradzić, jeśli rozumiem temat. Jeśli nie mam kompetencji i doświadczenia, to lepiej milczeć. Po co pytać niewidomego, jak namalować portret? To samo dotyczy porad!

Jeśli chodzi o przyjaźń, najlepszym sposobem na utratę przyjaciela jest udzielenie mu rady, o którą nie prosił. Jest to nieetyczne, więc można się spodziewać, że ktoś się obrazi. W szczególności nieproszone porady nie powinny być udzielane płci żeńskiej. Kobiety są bardzo emocjonalne i ostro reagują na wszystko.
Jeśli zorganizujesz wszystko, co jest napisane w tym artykule, jest pięć głównych powodów, dla których nie pomagam ludziom:

1. Dzieciom nie należy pomagać, bo to utrudnia ich rozwój. Muszą być osobami niezależnymi, potrafić rozwiązywać swoje problemy i zarabiać na życie.

2. Przyjaciołom nie powinniśmy pomagać i doradzać, bo będą obrażeni lub co gorsza, będą Cię obwiniać o wszystko.

3. Jeśli tak po prostu pomagasz nieznajomym, z powodu altruizmu, po prostu wyrządzisz im krzywdę. Człowiek potrzebuje wędki, a nie ryby, należy o tym pamiętać.

4. Często ludzie czekają na usługę powrotną o pomoc, ale ludzie są niewdzięczni, szybko zapominają o tym, co dobrego dla nich zrobiliśmy.

5. Pomoc z litości to kompletna utopia. Jeśli ktoś znajdzie się w pewnych okolicznościach, nie ma potrzeby współczuć mu, sam dokonał takiego wyboru. Co więcej, niektórzy lubią być w pozycji ofiary.

Jak informował portal "Życie News": BĘDĄCA W ZAAWANSOWANEJ CIĄŻY ŻONA MICHAŁA ZEBROWSKIEGO PRZEŻYŁA W PKP SYTUACJĘ MROŻĄCĄ KREW W ŻYŁACH. TO NIGDY NIE POWINNO SIĘ WYDARZYĆ. CO SIĘ STAŁO

Przypomnij sobie: KASIA CICHOPEK POSTANOWIŁA ODCIĄĆ SIĘ OD TRUDNYCH OSTATNICH MIESIĘCY. WKRÓTCE SPAKUJE DZIECI I ZABIERZE JE DALEKO POZA POLSKĘ. TO BĘDZIE DŁUGA PODRÓŻ

Portal "Życie News" pisał również: KSIĘŻNICZKA CHARLOTTE WŁAŚNIE SKOŃCZYŁA 7 LAT! WILLIAM I KATE W WYJĄTKOWY SPOSÓB UCZCILI JUBILEUSZ SWOJEJ CÓRECZKI. DO SIECI TRAFIŁO NOWE ZDJĘCIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: TERESA LIPOWSKA MOŻE BYĆ NIEZWYKLE DUMNA Z UKOCHANEGO SYNA. AKTORKA ZNANA Z ROLI SENIORKI RODU MOSTOWIAKÓW MOŻE POLEGAĆ NA SWOIM JEDYNAKU MARCINIE