Musiałam się wyprowadzić z hostelu, jest tam bardzo głośno, nie ma możliwości przygotowania się do zajęć. Na szczęście pokój został znaleziony prawie obok uczelni, nie trzeba wydawać pieniędzy na autobus. W mojej sytuacji liczy się każdy grosz. Ale chcesz też coś smacznego i przynajmniej raz w tygodniu idź do klubu lub do kina.

Dziewczyny bały się, że nie powinno się wynajmować pokoju u babci, nie będzie żadnych problemów. Nie idź tam, nie siedź tutaj, nie hałasuj, nie zabieraj patelni ani naczyń, nie zabieraj przyjaciół i koleżanek, nie włączaj telewizora po 20:00. Ale miałam szczęście. Babcia okazała się miła, odpowiednio towarzyska. Powiedziała, że ​​była zmuszona wynająć pokój, bo emerytura jest niewielka, a mieszkanie komunalne rośnie z roku na rok. Pokazała mi mój pokój, zgodziłam się płacić dziesiątą część każdego miesiąca. Dała mi półkę w lodówce.

Cóż, kiedy zaczęłam rozprowadzać tam swoje produkty, nie mogłam się oprzeć i spojrzałam na to, co tam ma babcia? Jak udaje jej się przeżyć z małej emerytury i coś zjeść. Powiedzieć, że byłam zaskoczona, to nic nie mówić. Lodówka była prawie pełna jedzenia. Tutaj i mięso mielone, a mięso w schludnych torebkach w zamrażarce. Domowe pierogi. I ryby posiekane i mrożone świeże. Głowy ryb osobno. Mrożone warzywa, owoce, konserwy, zioła. W szafce są wszelkiego rodzaju płatki zbożowe i makarony, w spiżarni worek ziemniaków. Jest coś do gotowania zupy i smażenia. Szczerze mówiąc byłam nawet oszołomiona. Tutaj czekasz, aż rodzice dadzą ci groszowe stypendium, zarobią dodatkowe pieniądze, a wciąż za mało.

Usiadłyśmy wieczorem z babcią na herbatę, no cóż, wtedy nie mogłam się oprzeć i zapytałam ją, jak przy takiej emeryturze jej lodówka jest pełna, a ona nadal radzi sobie z opłacaniem rachunków za media.

Babcia uśmiechnęła się i powiedziała, że ​​życie i bieda nauczyły mnie prawidłowego podziału budżetu. Kupuje konserwy na zapas i kilka na raz. Z konserw rybnych, smażonych z masłem i cebulą, można ugotować pyszną zupę. Wcześniej, gdy byłam młodsza, prowadziłam daczę, tam była pomoc. Teraz rynek zaopatruje się w zielenie, warzywa i owoce, w sezonie jest niedrogi od letnich mieszkańców. Coś zamarza, coś konserwuje, coś wysycha. W każdej chwili możesz otworzyć słoik z piklami lub ogórkami - to przysmak na tłuczone ziemniaki. Zamiast boczku bierze wewnętrzny tłuszcz wieprzowy i zamraża go – jest tani, a smażenie na nim jest pyszne. I satysfakcjonujące.

Kupuje okrasy mięsne, przekręca je w maszynce do mięsa - to dla Ciebie mięso mielone. Może być nawet w pierogach, nawet w ciastkach, nawet w smażeniu na makaron. Kupuje też świeże ryby rzeczne. Jest tańsza niż morska, a jakość jest lepsza. Filet natychmiast się oddziela. A z grzbietu i głowy gotuje ucho. Wszystko będzie działać.

Zbóż jeszcze nie brakuje, ma je każdy sklep. Ale też, jeśli są akcje, kupuje więcej.

W końcu, jak powiedziała, jestem kompletnie wypchana. Kupuje tylko chleb, mleko i słodycze. Trufle czekoladowe są bardzo szanowane. Kiedy trafiają na tańsze, od razu bierze kilka kilogramów.

Szczerze mówiąc, jestem pod wielkim wrażeniem. My, młodzi ludzie, nie umiemy rozdysponować pieniędzy. Wiele się od niej nauczyłam. Nie wiadomo, jak potoczy się życie – zawsze musisz umieć prawidłowo korzystać z tego, co masz.

Jak informował portal "Życie News": BĘDĄCA W ZAAWANSOWANEJ CIĄŻY ŻONA MICHAŁA ZEBROWSKIEGO PRZEŻYŁA W PKP SYTUACJĘ MROŻĄCĄ KREW W ŻYŁACH. TO NIGDY NIE POWINNO SIĘ WYDARZYĆ. CO SIĘ STAŁO

Przypomnij sobie: KASIA CICHOPEK POSTANOWIŁA ODCIĄĆ SIĘ OD TRUDNYCH OSTATNICH MIESIĘCY. WKRÓTCE SPAKUJE DZIECI I ZABIERZE JE DALEKO POZA POLSKĘ. TO BĘDZIE DŁUGA PODRÓŻ

Portal "Życie News" pisał również: KSIĘŻNICZKA CHARLOTTE WŁAŚNIE SKOŃCZYŁA 7 LAT! WILLIAM I KATE W WYJĄTKOWY SPOSÓB UCZCILI JUBILEUSZ SWOJEJ CÓRECZKI. DO SIECI TRAFIŁO NOWE ZDJĘCIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: TERESA LIPOWSKA MOŻE BYĆ NIEZWYKLE DUMNA Z UKOCHANEGO SYNA. AKTORKA ZNANA Z ROLI SENIORKI RODU MOSTOWIAKÓW MOŻE POLEGAĆ NA SWOIM JEDYNAKU MARCINIE