Jak podaje portal "Super Express", suszenie prania wydaje się być czynnością banalnie prostą. Okazuje się jednak, że można to robić w niewłaściwy sposób, przez co nasze ubrania przestają być miękkie, szybciej tracą swój kolor i kształt. O czym należy pamiętać susząc pranie latem? Co robić, a czego unikać?

Jak właściwie suszyć pranie?

Każdy z nas ma swoje ulubione ubrania, które chciałby nosić jak najdłużej. Aby mogły nam służyć przez długi czas i wyglądały tak dobrze, jak na początku, należy zadbać o właściwe działanie pralki. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu szufladek na detergenty, czy bębna.

Suszenie prania/YouTube @Aktualności 360
Suszenie prania/YouTube @Aktualności 360
Suszenie prania/YouTube @Aktualności 360

Do prania warto dodawać środki zmiękczające pranie. Ich zastosowanie to nie tylko gwarancja miękkości, ale także sposób na to, aby pranie schło szybciej, a później łatwiej się prasowało. Znacznie dla kondycji naszych ubrań ma także sposób suszenia ciuchów.

Wieszając ubrania warto zachować niewielki odstęp pomiędzy nimi, dzięki czemu utrzymają one swoją formę i kształt - dzięki temu znacznie łatwiej będzie się nam je prasowało. Wyprane koszule, czy sukienki warto suszyć rozwieszone na wieszakach.

Suszenie prania/YouTube @WOW-shop
Suszenie prania/YouTube @WOW-shop
Suszenie prania/YouTube @WOW-shop

Susząc ciuchy na świeżym powietrzu, należy pamiętać, aby wystawiona na działanie promieni słonecznych odzież, przewrócona była na lewą stronę. Dzięki temu unikniemy blaknięcia koloru na naszych ciuchach (jest to szczególnie w przypadku odzieży w kolorze czarnym, która płowieje najszybciej), a także popękania nadruków, jeśli takie znajdują się na koszulce.

A wy, jakie macie niezwodne patenty na suszenie prania?

To też może cię zainteresować: Władimir Putin odniósł się do poruszających doniesień z centrum handlowego na Ukrainie. Prezydent Rosji obwinił za sytuację Ukraińców. Co powiedział

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nasz ogród wywoła zazdrość u sąsiadów dzięki feerii barw przeróżnych roślin i kwiatów jednorocznych. Nie zawsze wymagają kupienia sadzonek

O tym się mówi: Konflikt między Morawieckim, a Tuskiem widać gołym okiem. Premier skomentował ostatnie wypowiedzi polityka