Jak przypomina portal "Pomponik", syn Małgorzaty i Donalda Tusków stara się trzymać z dala od mediów. Nie może jednak narzekać na brak zainteresowania ze strony Polaków. Co wiadomo na temat jedynego syna lidera Platformy Obywatelskiej? Jak wygląda życie Michała Tuska?

To największa pasja Michała Tuska

Michał Tusk przyszedł na świat w 1982 roku. W 2008 roku zdecydował się założyć rodzinę i stanął na ślubnym kobiercu ze swoją wybranką - Anną Lew. Para doczekała się dwójki pociech, które od czasu do czasu pojawiają się w mediach społecznościowych swojego dziadka. Zamieszczane przez Donalda Tuska zdjęcia wskazują, że ma z wnukami wspaniały kontakt.

Michał Tusk/YouTube @iBedeker
Michał Tusk/YouTube @iBedeker
Michał Tusk/YouTube @iBedeker

Od najmłodszych lat ogromną pasją Michała Tuska był transport. Były nauczyciel młodego Tuska w rozmowie z Onetem zdradził, że Michał wspólnie z kolegami biegali na sopocki dworzec tylko po to, żeby sfotografować pociągi. Przez to, zdarzało się im spóźniać na zajęcia. Brali również udział w zlotach fanów kolejnictwa.

Michał Tuska studiował na Uniwersytecie Gdańskim w Instytucie Socjologii. Nie zapomniał jednak o swojej pasji do transportu i zaczął robić kurs prawa jazdy na autobus. Transportem zajmował się również jako dziennikarz piszący dla "Gazety Wyborczej". W 2012 roku zaczął swoją pracę na gdańskim lotnisku.

W porcie lotniczym zajmował się marketingiem i PR linii lotniczych OLT. Współpraca z tym przewoźnikiem sprawiła, że wiązano go z aferą Amber Gold. Był nawt przesłuchiwany, co ściągnęło na niego spore zainteresowanie mediów. Zdecydował się wówczas usunąć w cień i zająć najbliższymi.

Michał Tusk/YouTube @pasazer
Michał Tusk/YouTube @pasazer
Michał Tusk/YouTube @pasazer

Przez jakiś czas prowadził działalność polegającą na transporcie osób, potem zmienił profil firmy na przewóz przesyłek. W 2021 roku udało mu się dostać pracę w Zarządzie Transportu Miejskiego w Gdańsku, gdzie może zajmować się kwestiami związanymi z ukochanym przez niego transportem.

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować: Odważne słowa premiera polskiego rządu. Mateusz Morawiecki przekonuje, co czeka Zachód przy przedłużającym się konflikcie na Ukrainie. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NIK ujawnia ogromne sumy, jakie trafiły do ojca Tadeusza Rydzyka. Co konkretnie udało się ustalić kontrolerom

O tym się mówi: Dla wielu to prawdziwy przysmak. Mogą jednak poważnie zaszkodzić