Choć mamy dopiero początek lata to polski rząd już dziś działa w sprawie możliwej kolejnej fali koronawirusa jesienią. Wiemy doskonale z doświadczenia poprzednich lat, że na wrzesień, październik i listopad przypada największy skok zachorowań na infekcje górnych dróg oddechowych wśród których COVID-19 stanowi wysoki procent.

Adam Niedzielski w rozmowie na antenie RMF FM zadeklarował, że decyzja w sprawie rekomendowania czwartej dawki szczepionki będzie zależna od decyzji Europejskiej Agencji Leków. Wiadomo, że już teraz producenci szczepionek pracują nad udoskonaleniem swojego produktu, aby działało nie tylko na pierwotny wariant choroby, ale również na wysoko zakaźnego i częstszego Omikrona.

Co z czwartą dawką szczepionki? Adam Niedzielski o możliwej rekomendacji dla kolejnego podania preparatu skutecznego na wariant Omikron. Kiedy trafi punktów szczepień?

Niedzielski przyznał, że dokumenty od jednego z producentów trafiły już do Ministerstwa Zdrowia. Pierwsze badania nowej szczepionki miały zostać przeprowadzone z sukcesem, a deklaracja do jej zatwierdzenia ma trafić do UE już w sierpniu. W przypadku zatwierdzenia preparatu przez EMA trafi on do dystrybucji.

- Obaj producenci deklarują, że we wrzesień wjedziemy już z tą szczepionką, która będzie dostosowana do wariantu Omikron – powiedział Niedzielski, cytowany przez Interię.

Wówczas możliwe będzie zarekomendowanie szczepień wśród określonych grup wiekowych, szczególnie osób starszych. Możliwe, że szczepieniu poddana zostanie cała populacja Polaków, zgodnie z zaleceniami Europejskiej Agencji Leków.

Jak informował portal "Życie News": CZY WŁADIMIR PUTIN NIE ZAMIERZA ODPUŚCIĆ EUROPIE. Z KREMLA PADAJĄ CORAZ ODWAŻNIEJSZE SŁOWA WOBEC ZACHODNICH MOCARSTW. CZY NAPRAWDĘ JEST SIĘ CZEGO BAĆ

Przypomnij sobie: VICTORIA BECKHAM NIE PORADZIŁA SOBIE W ROLI MEDIATORKI MIĘDZY KOBIETAMI W SWOJEJ RODZINIE. RELACJE WŚRÓD PARTNEREK JEJ SYNÓW POZOSTAJĄ DOŚĆ NAPIĘTE

Portal "Życie News" pisał również: SYNOPTYCY IMGW NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, ŻE PIERWSZY WEEKEND WAKACJI 2022 ZASKOCZY NAS EKSTREMALNĄ POGODĄ. TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA WYSOKIE TEMPERATURY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: JASNOWIDZ WOJCIECH GLANC PRZEPOWIEDZIAŁ POGODĘ W POLSCE NA NAJBLIŻSZE TYGODNIE. MUSIMY SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA MOCNE ZDARZENIA. MÓWI O OSTRYCH BURZACH