Як вони виглядатимуть у наступному 2022/2023 навчальному році?

При зарахуванні на навчання вирішальними є результати письмового здобуття іспиту. Рекомендації університету щодо важливості результатів закінчення середньої школи можна легко знайти за допомогою онлайн-калькуляторів балів. Умови зарахування на навчання можуть відрізнятися в кожному університеті, тому варто слідкувати за актуальною інформацією на сайтах університету.

Вступ на навчання - як підрахувати бали

Університети Варшави, Лодзі та інших міст набирають кандидатів за результатами атестації. Якщо ви хочете підрахувати кількість балів, які будуть нараховані в рамках кваліфікаційного процесу, перейдіть на вебсайт даного навчального закладу, виберіть відділ, який вас цікавить, а потім перевірте предмети, які розглядаються при наборі. Наприклад, у разі вступу до медицини потрібно досягти високого результату на розширеній зрілості як мінімум з двох додаткових предметів, до яких належать: хімія, біологія, математика, фізика або фізика та астрономія.

Варто пам’ятати, що в процесі набору ВНЗ також враховують додаткові критерії, як-от: фізичні тести, креслення і т. д. Важливим орієнтиром при нарахуванні балів є т.зв. оцінка ваги. Не кожен предмет однаково цінується під час найму. Деякі результати винагороджуються більше. На підсумковий бал впливає рівень здобуття іспиту.

Бали нараховуються лише за результатами письмового здобуття іспиту і залежно від університету вони можуть мати різний коефіцієнт конвертації. Наприклад, під час вступу на факультет економічних наук Варшавського університету базові іспити множать на 0,6 і подовжують на 1,0.

Вступ 2022 - як порахувати бали за онлайн навчання

В Інтернеті можна знайти т. зв калькулятори порогових балів. Зазвичай вони прості та швидкі у використанні. Перш за все, слід вибрати предмети, які здаються на здобуття середньої школи та їх рівень. Наступним кроком є ​​вибір міста, де розташований університет. Останнім кроком є ​​вибір закладу, де ви хочете навчатися. На основі рекомендацій система обчислює результат, отриманий даною особою, із зазначенням порогових значень, які застосовуються на даному факультеті.

Коли починається набір на навчання і як це виглядає?

Увага! Кожен університет має свої дати набору. Тому абітурієнту слід не забути зайти на сайт університету, до якого він хоче вступити, щоб не пропустити період набору. Спочатку потрібно зареєструватися. У випадку Варшавського університету реєстрація на перший цикл навчання на денній формі навчання триває з 6 червня 2022 року по 5 липня 2022 року, Ягеллонський університет розпочинає реєстрацію кандидатів 1 червня 2022 року і закінчується липнем. 7 травня 2022 р. з 5 травня 2022 р. по 7 липня 2022 р. Медичний університет Лодзі розпочав набір кандидатів 9 травня 2022 р.

Потім кандидати вводять результати здобуття кваліфікації (оголошення 5 липня), додаткові вступні іспити та, нарешті, оголошуються результати набору. У випадку з Варшавським університетом він відбудеться 19 липня, але кожен університет може мати різну дату – тому перевіряйте це на сайті закладу.

Набір на навчання здійснюється через IRK - Internet Recruitment of Candidates. Для того, щоб пройти всі етапи, перейдіть на сайт обраного Вами університету та створіть обліковий запис. Логін кожного кандидата - це його номер PESEL. Наступним кроком є ​​введення інформації про середню школу, рік закінчення тощо. Потім настав час вказати напрямки навчання, на які бажає вступити кандидат. Також слід зазначити, яка форма навчання цікавить майбутнього студента – денна чи заочна. Необхідно вказати ступінь навчання.

Варто пам’ятати, що університети не обмежують вибір однією спеціальністю. Можна вибрати кілька відділів. Наступним кроком є ​​сплата вступного внеску (наприклад, у Варшавському університеті, вступний внесок для одного обраного напряму навчання, рівня та форми навчання становить 85 злотих. Якщо кандидат повинен скласти письмовий іспит, усний іспит або співбесіда, плата 100 злотих). Після 5 липня мають бути додані результати здачі матури. Система також вимагає надсилання скану фотографії, яка буде використана для студентського квитка після успішного проходження процесу набору.

Коли подаються документи на навчання?

Після реєстрації в IRK та введення всієї інформації слід почекати, поки буде оголошено список кандидатів, які увійшли в короткий список. Ви можете прийти на факультет особисто або ввести свій онлайн-профіль. Якщо набір пройшов успішно, необхідно надати необхідні документи:

- атестат зрілості та його копія;
- заявки на прийняття з виписками, наявними в обліковому записі;
- заявки на отримання електронного студентського посвідчення (ELS);
- підтвердження сплати збору ELS (приблизно 20 злотих);
- копія ID-картки;
- актуальна фотографія.

Іноді потрібні додаткові документи. Тому варто зайти на сайт університету і перевірити, які твердження слід надати на додаток до основних висновків.