Chyba każdy z nas marzy o tym, aby w pewnym momencie swojego życia znaleźć wartościowy skarb. Nie da się jednak ukryć, że faktycznie udaje się to mało komu. Niesamowitym szczęściem może jednak pochwalić się nastolatek z powiatu ostrowskiego!

Ogromne szczęście młodego archeologa!

Jak podaje portal o2, od pewnego czasu na poligonie znajdującym się w powiecie ostrowskim trwają badania archeologiczne. Jego uczestnikami są członkowie Stowarzyszenia Poszukiwaczy Śladów Historii „Denar Kalisz”.

Podczas badań członkowie stowarzyszenia skupiają się przede wszystkim na znaleziskach z okresu wojennego. Okazuje się jednak, że jeden z uczestników wykopalisk, mający zaledwie 14 lat Kuba, miał niesamowite szczęście.

Moneta, która jest warta fortunę!

Nastolatek odnalazł bowiem skarb, który datowany jest na znacznie wcześniejsze czasy, niż okres wojenny. Kuba, członek Wrocławskiej Grupy Poszukiwawczej, wszedł w posiadanie niderlandzkiej monety, której pochodzenie datuje się na XVII wiek!

Warto dodać, że moneta została wybita w Księstwie Brabancji, a dokładnie w mennicy antwerpskiej i powstała dokładnie w 1616 roku!

- Monetę zbadał i zważył dr Adam Kędzierski z komisji numizmatycznej PAN, który przyznał, że nigdy nie udało mu się podobnej znaleźć – zaznaczył prezes Stowarzyszenia Poszukiwaczy Śladów Historii „Denar Kalisz” – Przemysław Kurowiak, podczas rozmowy z dziennikarzami portalu kalisz.naszemiasto.

Nie da się ukryć, że takie znalezisko to niesamowity skarb, a nastolatek miał ogromne szczęście. Moneta trafi na ekspozycję do muzeum w Kaliszu.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: BARBARA KURDEJ-SZATAN ZASKOCZYŁA GOŚCI PRZYJĘCIA KOMUNIJNEGO SWOJEJ UKOCHANEJ CÓRKI. AKTORKA ZORGANIZOWAŁA IMPREZĘ NA BOGATO. TORT ZROBIŁ WRAŻENIE

PORTAL "ŻYCIE" PISAŁ RÓWNIEŻ: BRYTYJSKI WYWIAD PRZEDSTAWIŁ NIECODZIENNE DONIESIENIA. CZY TO FAKTYCZNIE KONIEC ERY WŁADIMIRA PUTINA

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIE”: KOLEJNE GŁOŚNE ROZSTANIE W POLSKIM SHOW - BIZNESIE. FILIP CHAJZER I MAŁGORZATA WALCZAK NIE SĄ JUŻ RAZEM. POJAWIŁO SIĘ OŚWIADCZENIE PARY

PORTAL “ŻYCIE” INFORMOWAŁ TAKŻE O: ROŚLINA, KTÓRA SKUTECZNIE POMAGA POZBYĆ SIĘ NIEPROSZONYCH GOŚCI Z NASZEGO OGRODU. KRETY NIE BĘDĄ JUŻ DEWASTOWAĆ ROŚLIN