Nie da się ukryć, że 35 lat temu Yuri Shatunov stał się największą gwiazdą pop i disco z ZSRR w Polsce. Jego największy hit „Białyje rozy” do dziś jest chętnie grany na imprezach i potańcówkach. Portal Jastrząb Post postanowił sprawdzić, co dziś dzieje się z uwielbianym niegdyś przez miliony Polaków wokalistą. Jak wygląda? Okazuje się, że od kilku lat toczy konflikt z byłym kolegą z grupą. Przez niego miał stracić sporą część artystycznego dorobku.

Yuri Shatunov miał swoje pięć minut, które doskonale wykorzystał. Karierę muzyczną zaczął jeszcze w nastoletnim wieku, a w latach 80. Koncertował z grupą Łaskowyj Maj w Rosji. To właśnie w ten sposób „Białyje Rozy” stały się hitem, którego czas się nie ima.

Jak żyje i wygląda dziś Yuri Shatunov, twórca hitu „Białyje Rozy”? Przed 35 laty był ulubieńcem milionów Polaków

Niestety, z grupy odszedł w dość skandalizujący sposób, ale nie przerwał kariery. Nigdy jednak nie udało mu się pobić sukcesu, jaki osiągnął śpiewając „Białyje Rozy”. Czym zajmuje się dziś? O tym szeroko pisze serwis Jastrząb Post.

Shatunov urodził się 6 września 1973 roku w Kumiertau, a jako nastolatek zamieszkał w internacie, gdzie kierownik koła muzycznego Siergiej Kuzniecow założył grupę Łaskowyj Maj. Wówczas 13-letni Yuri został wokalistą. Szybko okazało się, że piosenki, które tworzą stają się hitami, a na jednym z pierwszy koncertów na stadionie gromadziło się ponad 5 tysięcy ludzi, aby posłuchać grupy.

Grupę wkrótce wypatrzył Arkady Kudyashov, administrator grupy Mirage. Jednak nie udało się we właściwy sposób wypromować grupy. Wtrącił się wówczas Andriej Razin, który przekonywał, że jest pierwszym producentem grupy Mirage i zaczął blokować działalność zespołu Łaskowyj Maj, między innymi poprzez tworzenie kilku fałszywych grup z ta sama nazwą. Shatunov w trakcie trasy koncertowej musiał wrócić do szkoły.

W tej sposób wyrzucono go z grupy, a Razin zajął jego miejsce. Yuri Shatunov odszedł z zespołu w 1991 roku, a później zaczął solową karierę i łącznie opublikował 8 albumów. Ostatni wyszedł w 2007 roku i ma tytuł „Zapiszi mój golos”.

Niestety, mimo dużego dorobku Yuri nie powtórzył wielkiego sukcesu. Wciąż jednak korzysta z zaproszeń do programów rozrywkowych, gdzie wykonuje swoje utwory. Jest również dostępny na Facebooku i Tik Toku. W przyszłym roku będzie obchodzić 50 urodziny!

Yuri Shatunov/YouTube @Chủ nghĩa lãng mạn

Jak informował portal "Życie News": WYSZŁO NA JAW, ILE NAPRAWDĘ ZARABIA BEATA KOZIDRAK. WOKALISTKA PRZEKONUJE, ŻE 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE. TABLOID PRZEKONUJE, ŻE TO WYŻSZA KWOTA

Przypomnij sobie: WIELE OSÓB NIE MOŻE UWIERZYĆ W TO, JAK WYGLĄDAŁA KIEDYŚ ELIZA Z „HOTELU PARADISE”! UCZESTNICZKA SHOW POSTANOWIŁA POKAZAĆ ZDJĘCIE MAJĄCE SIEDEM LAT

Portal "Życie News" pisał również: JULIA WRÓBLEWSKA POSTANOWIŁA PODZIELIĆ SIĘ BARDZO ODWAŻNYM WYZNANIEM. MŁODA GWIAZDA MA ZA SOBĄ NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCE CHWILE. TERAZ JEST JUŻ DUŻO LEPIEJ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: HARRY I MEGHAN MARKLE PRZYLECĄ NA WIELKI JUBILEUSZ KRÓLOWEJ ELŻBIETY II. ICH PRZYJAZD BĘDZIE WYGLĄDAŁ INACZEJ. NIE MOGĄ LICZYĆ NA SPECJALNE HONORY