Jednocześnie, żeby być wybraną, trzeba umieć sprzątać, gotować, wychowywać dzieci, dobrze wyglądać, a także zarabiać na życie. Otóż ​​z jednej strony babcię rozumiem, że kobieta powinna umieć robić wszystko, bo wtedy nie będzie już tak zależna od męża. Ale jeśli sama możesz sobie ze wszystkim poradzić, to po co ci mężczyzna?

Głównym motywem opuszczania rodziny przez kobiety po 40. roku życia jest pragnienie spokoju. Są tak zmęczone, że po prostu próbują uciec od tej rutyny, nie chcą już dłużej służyć swoim mężom. Czasami takie kobiety mają też złe relacje z bliskimi, bo już nie biegną im z pomocą, nie chcą rozmawiać przez telefon. Ale jak możesz nie zrozumieć, że ta kobieta po prostu chce spokoju?

Motyw samotności

„Całą moją młodość nie miałam nawet czasu usiąść, wychowując trzech synów, wciąż był człowiek - który ciągle pił i wcale nie pomagał. Na moich barkach - ogromna farma, nie mogłam wtedy nawet marzyć o nowej fryzurze czy kawie ze znajomymi. Wciąż mam ciarki na mojej skórze, kiedy myślę o tych cholernych latach 90.

Moi synowie dorośli, każdy ma własne rodziny, więc postanowiłam nie znosić męża i po prostu wyrzucić go za drzwi. Jednak wtedy można było nie mówić o spokoju. Najstarszy syn zaczął remontować we własnym domu, więc tam im pomogłam. Najmłodszy miał bliźniaki, synowa ciężko sobie radziła sama, więc i tam pomogłam.

Potem zachorowała moja mama i opiekowałam się nią przez kolejne dwa lata. Po pogrzebie wróciłam do domu, opuściłam ręce i zdałam sobie sprawę, że nie mogę nawet uronić łzy. Jestem po prostu zmęczona i potrzebuję odpocząć. Dzieci zaczęły do ​​mnie dzwonić, zaniepokojone tym, co się stało, a ja po prostu nie chciałam z nikim rozmawiać. Powiedziałam, że ​​chce odpocząć. Kiedyś bałam się samotności, ale teraz to dla mnie raj. Synowa rzuciła pracę – szyła lalki do teatru dla dzieci. I byłam zafascynowana. Każdego dnia wracałam do życia i uświadamiałam sobie, że nie chcę tak jak wcześniej. Teraz zajmuję się robótkami ręcznymi, odpoczywam, chodzę do dzieci. Życie wraca do jasnych kolorów ”to tylko jedna z historii kobiet, dla których samotność stała się zbawieniem.

Życie kobiet

W naszym społeczeństwie kobiety ponoszą wielką odpowiedzialność za wszystkich: rodziców, mężów, dzieci, potem wnuki. W takim pośpiechu po prostu nie ma czasu na manicure lub po prostu relaksującą kąpiel w łazience. W rodzinie kobieta zapomina, że ​​też zasługuje na wakacje, że jest piękna i wciąż potrafi przyciągać wzrok zainteresowanych mężczyzn. Niestety, z wiekiem zdaje sobie z tego sprawę, a potem kobieta odchodzi, by dać sobie kolejną szansę na szczęście… I niech cały świat poczeka. Jak myślisz, co motywuje kobiety do rozwodu z mężczyznami po wielu latach małżeństwa?

O tym się mówi: Doniesienia mediów budzą niepokój. Czy ZUS może nie wypłacić emerytur. Jest oficjalna informacja

Zerknij też tutaj: Książę William próbował przytulić Kate podczas spotkania. Reackja księżnej była jednoznaczna. Czy para ma konflikt