Wielu odwiedzających pekińskie zoo miało nieplanowane spotkanie z jednym z mieszkańców parku.

Według Newsflare, urzędnicy zoo złapali niedawno sześcioletnią pandę Meng Lan, która próbowała uciec ze swoje zagrody, wspinając się po ścianie wystawy na oczach grupy zaskoczonych turystów.

Nagranie wideo z incydentu pokazuje, jak Meng Lan (tak nazywa się panda) najpierw wspina się po sześciometrowym metalowym ogrodzeniu otaczającym jej wybieg, a następnie wchodzi do strefy przejściowej, która oddziela ogrodzenie od obszaru otwartego dla gości zoo.

Kolejny klip pokazuje ciekawską pandę, jak wychyla głowę ze strefy przejściowej i spogląda na odwiedzających jej siedlisko. Meng Lan nigdy wcześniej nie weszła na teren zoo, który jest dostępny dla publiczności.

Po ucieczce Meng Lana, zookeeper szybko zwabił zwierzę z powrotem do jego zagrody jedzeniem. Żadna panda ani ludzie nie zostali ranni podczas tej wycieczki Meng Lan, jak donosi Newsflare.

Pekińskie zoo opublikowało informacje o próbie ucieczki pandy na chińskim portalu mikroblogowym Weibo , nazywając zachowanie niedźwiedzia „niegrzecznym”. Zoo planuje zmodyfikować ogrodzenie Meng Lan, aby zapobiec przyszłym próbom ucieczki.

Meng Lan nie jest jedyną pandą, która ostatnio spędzała czas, witając gości zoo. W sobotę zadebiutowały publicznie bliźniaki pandy z zoo w Beauval, Huanlili i Yuandudu . Młode urodziły się w sierpniu i to dopiero druga i trzecia panda urodzona we Francji.