Rodzicielstwo jest jednym z największych wyzwań, jakie ma do zaoferowania życie, ale jest również jednym z najbardziej satysfakcjonujących. Bez romantyzowania, rozwijanie niezwykle bliskiej relacji z drugim człowiekiem jest co najmniej czymś magicznym. Ale przejdźmy do aktualnego tematu.

Niedawno matka podzieliła się wzruszającym momentem, który przeżyła, rozmawiając ze swoim synem, który był zdenerwowany. Uspokoiła go i dała mu do zrozumienia, jak bardzo jest kochany, co z kolei roztopiło serce internautów.

Destiny Bennett, matka trójki dzieci z Las Vegas w stanie NV, trzy dni temu udostępniła nagranie wideo z jej absolutnie wzruszającej rozmowy ze swoim zdenerwowanym 5-letnim synem o imieniu Cash, który: jak wyjaśniła, pracuje nad kontrolowaniem swoich emocji i wyrażaniem uczuć.

Tego ranka mały chłopiec bardzo się złościł, więc Bennett postanowiła skonfrontować się z nim w rozmowie. Ku jej zdumieniu, moment został uchwycony przez kamerę zewnętrzną zawieszoną na drzwiach – mamy tendencję do zapominania, że ​​je mamy, dopóki coś niezwykłego nie wydarzy się dosłownie tuż za naszym progiem.

„Mój syn jest bardzo emocjonalnym dzieckiem, najbardziej emocjonalnym z całej trójki moich synów. Bardzo się denerwuje i czasami może przeciągnąć swój gniew, ponieważ się nad nim rozwodzi, co powoduje, że staje się bardziej zły.” – wyjaśnił Bennett.

„Tego dnia pokłócił się o LEGO ze swoim starszym bratem. Jego złość rosła w ciągu pół godziny i żadna z moich zwykłych technik uspokajania nie zadziałała, aby pomóc mu regulować jego emocje, więc zasugerowałam, żebyśmy poszli na spacer, aby pomóc mu się zresetować. Wychodząc z domu, rzucił zabawkę na podłogę i zatrzasnął drzwi, co natychmiast mnie sfrustrowało. To właśnie doprowadziło do momentu widocznego na filmie.”

"Bardzo cię kocham. Czy wiesz, jak bardzo cię kocham? Nie wiesz ile? Kocham cię bardziej niż to . [rozciąga ramiona]” – powiedziała Bennett w swoim wirusowym wideo. „Widzę, jaki jesteś zły. I chcę, żebyś poczuł się lepiej."

„Czasami lepsze samopoczucie to dostawanie tego, czego pragniemy, ale czasami nie możemy dostać tego, czego pragniemy. I w porządku jest być złym. Ale potem musimy być w stanie odpuścić i zrozumieć, że tego nie dostaniemy i musimy znaleźć inny sposób, aby nasze ciało poczuło się lepiej. Dobra? Kocham Cię. [Obejmują się]. Miejmy dzisiaj dobry dzień, dobrze?

Mama zapewniła syna, że ​​jest kochany, i wyjaśniła, że ​​można się złościć — dobrze jest czuć się w ten sposób, kiedy czegoś nie dostajemy, ale musimy opuścić po czasie negatywne emocje, znaleźć inne sposoby na zrozumienie sytuacji i iść dalej .

„Ciągle rozmawiamy i choć nie zawsze polecam długie rozmowy lub przesadne wyjaśnianie, kiedy dziecko jest złe, myślę, że to, że mamy prawidłową komunikację, sprawiło, że ta chwila była dla niego normalna i zrozumiała nawet w nerwach” – wyjaśnił Bennett. „Powtarzam moim dzieciom, jak bardzo je kocham i jakie są niesamowite i zdolne, odkąd były niemowlętami”.

„Zawsze mówię mu, zanim pójdzie spać,«Kocham Cię baaaardzo mocno, czy wiesz, jak niesamowity jesteś?». Zawsze zadaję mu też pytania typu: „Kto ma kontrolę nad twoim ciałem? Kto panuje nad twoimi słowami? a on odpowiada „ja”. I zdecydowanie uważam, że te ciągłe przypomnienia pozwalają mu to zrozumieć i pracować nad hamowaniem emocji w chwilach złości lub frustracji”.

To również może Cię zainteresować: Alicja Bachleda-Curuś opublikowała zdjęcie swojego syna. Do kogo podobny jest dwunastoletni Henry

Zobacz także: Paulina Krupińska szczerze o pracy w "DDTVN". Co powiedziała