Nauczyciel był w górach i znalazł wejście do starego kamieniołomu. Zszedł na dół i ze zdziwieniem stwierdził, że ktoś kiedyś wyraźnie próbował ukryć to miejsce.

Dopiero w samym końcu tunelu mężczyzna wszystko zrozumiał: 80 lat temu w opuszczonym kamieniołomie ukryty był tajny garaż.

Niezwykłe odkrycie ujawnia historię kamieniołomuYoutube @ТОР1
Youtube @ТОР1
Youtube @ТОР1

Vincent Michel ma 56 lat. Mężczyzna jest nauczycielem w belgijskiej szkole. W wolnym czasie eksploruje góry. Pewnego razu pan Vincent przypadkowo odnalazł kamieniołom: wejście było już mocno przykryte zaroślami, za którymi zobaczył drzwi.

„Nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Nikogo tu nie było od 80 lat, było dużo starych samochodów. Nie rozumiem, jak to w ogóle możliwe” – powiedział dziennikarzom mężczyzna.

Youtube @ТОР1
Youtube @ТОР1
Youtube @ТОР1

Kamieniołom został zbadany przez historyków. Zasugerowali, że miejscowi ukryli samochody kilka lat przed II wojną światową, być może w latach 30. XX wieku.

Co się stanie z cennym znaleziskiem?

Sekret kamieniołomu mógł zniknąć na zawsze, gdyby mężczyzna go nie znalazł. Na szczęście pasjonat widząc coś niezwykłego, postanowił to zbadać.

Youtube @ТОР1
Youtube @ТОР1
Youtube @ТОР1

Co ciekawe, właściciel gruntu, na którym znajduje się kamieniołom, rozpoczął już sprzedaż samochodów. Formalnie należą do niego. Co dzieje się z pozostałymi rarytasami, nie jest jeszcze znane.

Youtube @ТОР1
Youtube @ТОР1
Youtube @ТОР1

Miejmy nadzieję, że chociaż część znaleziska znajdzie swoje miejsce w którymś z muzeów, gdzie odwiedzający będą mogli poznać jego historia.

Youtube @ТОР1
Youtube @ТОР1
Youtube @ТОР1

O tym się mówi: Stanisław z "Rolnik szuka żony" zaskoczył internautów. Czy znalazł miłość poza programem

Zerknij: Donald Tusk ostro ocenił zachowanie Jarosława Kaczyńskiego. Padły mocne oskarżenia pod adresem prezesa PiS

Nie przegap: Zaczynają się dokładne świąteczne porządki. Jak szybko oczyścić trudnodostępne zakamarki