Kupując kolejny kwiat nawet nie podejrzewamy o niektóre szkodliwe właściwości roślin domowych, po czym nagle zauważamy pojawiające się problemy zdrowotne. Zastanów się, których kwiatów nie można trzymać w mieszkaniu i dlaczego.

Dieffenbachia

Popularna roślina doniczkowa, która przyciąga hodowców kwiatów ogromnymi żółto-zielonymi liśćmi, które tworzą puszystą koronę. Kwiat jest niebezpieczny ze względu na sok, który uwalnia się podczas cięcia liści lub łodygi.

Jeśli zwierzak lub dziecko zdecyduje się przeżuć jakąkolwiek część tego kwiatu, sok, który dostanie się do organizmu, spowoduje poważne zatrucie. Ponadto sok z dieffenbachii powoduje oparzenia i podrażnienia skóry.

Spathiphyllum

Jest to bardzo estetyczna, ale niebezpieczna roślina. Skrzydłokwiat wydziela szkodliwy sok, który po dostaniu się na organizm powoduje nie tylko oparzenia, ale także chroniczne wrzody.

Begonia

Ta piękna roślina ma dobroczynne właściwości, jednak begonia może być niebezpieczna dla dzieci i zwierząt. Faktem jest, że jeśli dostanie się na błonę śluzową jamy ustnej i krtani, może spowodować oparzenie. Zjedzony liść może powodować nudności, wymioty i zatrucie.

O tym się mówi: Sekret Jane Seymour z "Doktor Quinn" wyszedł na jaw. O jej relacji z Joe'a Lando zawsze było głośno. O co chodzi

Zerknij: Don Vasyl podjął bardzo ważną decyzję. W kościele przysięgał, że wytrwa. O co chodzi