Dlatego ludzie często zapominają o tanich polskich środkach używanych przez nasze babcie i matki. Jest to zupełnie na próżno, ponieważ wykorzystanie tych środków pomaga znacznie ograniczyć wydatki i zaoszczędzić budżet rodziny.

Metody babci są skuteczne i nie pachną chemią

Moja babcia zna wiele mistrzowskich sztuczek. Często korzystam z jej rad. Ostatnio moja babcia poprosiła mnie, żebym poszedł do sklepu i kupił jej trochę skrobi. Myślałem, że chce zrobić danie, które potrzebuje tego składnika, ale moje przypuszczenia były błędne.

Kiedy przyniosłem babci skrobię, byłem bardzo zaskoczony, gdy zobaczyłem, jak jej używa. Wszystko okazało się tylko elementarne. Babcia potrzebowała krochmalu do czyszczenia okien.

Moja babcia jest fanką zdrowego odżywiania. Nie je ziemniaków, bo uważa, że ​​skrobia szkodzi organizmowi. Ale babcia używa tego produktu na wsi i jest bardzo zadowolona z wyniku.

Jak czyścić okna za pomocą krochmalu?

To doskonałe narzędzie do czyszczenia okien bez środków chemicznych w składzie, ponieważ skrobia jest produktem naturalnym. Skrobia nie jest ścierna, więc nie porysuje szklanej powierzchni. Tego obawia się wiele gospodyń domowych. Również środek na bazie skrobi "babci" sprawi, że powierzchnia okien będzie przezroczysta, nada szkłu połysk. A wszystko to bez chemii.

Potrzebujemy więc:

1 stołowa łyżka skrobii,
Litr przegotowanej wody.

Należy wymieszać te składniki i gotowe, produkt jest gotowy. Możesz zacząć myć okna.

Plamy na dywanie

Plamy na dywanach to problem zwłaszcza dla tych, którzy mają w domu małe dzieci lub zwierzęta. Nanieś niewielką ilość produktu na plamę, a następnie odkurz dywan. Plama zniknie. Również ta metoda nadaje się do mebli tapicerowanych.

Wskazówki dotyczące czyszczenia dywanów — profesjonalne techniki czyszczenia

Wyeliminuj nieprzyjemny zapach butów

Zapach potu obuwia to powszechny problem, którego nie można łatwo rozwiązać. Jeśli włożysz krochmal do butów, nieprzyjemny zapach zniknie. Następnie możesz usunąć krochmal za pomocą nasadki do odkurzacza. Efekt jest świetny!

Jak usunąć zapach z butów (w domu)

Czyszczenie ubrań

Skrobia z powodzeniem radzi sobie również z plamami na ubraniach. Aby to zrobić, weź plastikową torbę, włóż do niej coś, dodaj szklankę skrobi i zostaw na noc. Rano nie będzie śladu plam.

Prasowanie rzeczy

Mama dodała krochmal podczas prania firan. Wywieszała je na oknach bezpośrednio po praniu.

Jeśli nie lubisz prasować, spróbuj tego: wlej dwie szklanki wody do miski i dodaj łyżeczkę skrobi. Następnie rzeczy należy spryskać butelką z rozpylaczem. Proces prasowania będzie szybki i wydajny.

Jakich metod używasz? Daj nam znać w komentarzach!

O tym się mówi: Najnowsza wpadka w "Dzień Dobry TVN" mocno oburzyła widzów. Technicy nie wyłączyli prowadzącym mikrofonów. Co usłyszeli widzowie

Zerknij: Wielki sekret wyszedł na jaw. Te słowa mocno niepokoją. Co się stało