Jak wskazuje portal "Gazeta", wielu z nas chętnie sięga po liście laurowe w trakcie przygotowania wielu potraw. Okazuje się, że ma wiele innych zastosowań, w tym między innymi w medycynie naturalnej. Warto z niego skorzystać z niego także w trakcie robienia prania.

Liść laurowy świetnie sprawdzi się nie tylko w kuchni

Liście laurowe charakteryzują się wyjątkowo silnym aromatem, który świetnie sprawdza się nie tylko przy przygotowaniu potraw, ale pozwala się również odprężyć i zrelaksować. Okazuje się, że to nie koniec niecodziennych zastosowań liści laurowych. Warto skorzystać z ich właściwości także w trakcie prania.

Liść laurowy/YouTube @Aktualności 360
Liść laurowy/YouTube @Aktualności 360
Liść laurowy/YouTube @Aktualności 360

Wielu z nas borykało się z problemem zafarbowanych w trakcie prania ubrań. Liść laurowy może okazać się nieocenionym środkiem do przywracania tkaninom ich oryginalnej barwy - także jeśli doszło do ich zszarzenia. Wystarczy zastosować prosty trik.

Patent jest niezwykle prosty. Do białych ciuchów wystarczy dodać kilka liści laurowych, a potem włączyć dedykowany dla nich program. Najlepsze efekty uzyskamy jednak przygotowując wywar z liści laurowych. Jego przygorowanie jest niezwykle proste. Garść liści laurowych zalewamy wodą i gotujemy przez kwadrans. Po upływie tego czasu wywar odstawiamy do ostygnięcia.

Pranie w pralce/YouTube @Ula Pedantula
Pranie w pralce/YouTube @Ula Pedantula
Pranie w pralce/YouTube @Ula Pedantula

Kiedy wywar będzie chłodny, namaczamy w nim zafarbowane ciuchy. Pozostawiamy całość na kilka godzin. Potem wystarczy je wyjąć i wyprać, jak zawsze. Alternatywą dla liści laurowych jest również wykorzystanie soli, która nie tylko zadziała jak odświeżacz koloru, ale także jako naturalny odplamiacz.

A jakie wy znacie nietypowe zastosowania liści laurowych?

To też może cię zainteresować: Maryla Rodowicz nie szczędzi mocnych słów pod adresem byłego męża. Konflikt pomiędzy artystką a Andrzejem Dużyńskim nadal trwa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ujawniono kulisy małżeństwa Andrzeja Dudy z Agatą Kornhauser-Dudą. O tym wiedziało niewiele osób

O tym się mówi: Kontrowersyjna ustawa trafiła do Sejmu. Jej zapisy wywołują wśród Polaków wiele emocje. Czego dotyczy projekt