Jednak po pysznym obiedzie za każdym razem czeka mnie prawdziwy test: naczynie do pieczenia trzeba jakoś umyć. Próbowałam już na wiele sposobów, ale wszystkie wymagają dużego wysiłku, dużo czasu i specjalnych środków czyszczących. A jak wiadomo, takie fundusze nie są małe.

Kiedyś wracałam do domu z pracy i przypadkowo spotkałam sąsiadkę na podwórku. Ciocia Valya zaczęła mnie pytać, co ugotowałabym dzisiaj na obiad. Powiedziałam jej i nie zapomniałam ponarzekać, że nienawidzę mycia blachy do pieczenia. Sąsiadka wysłuchała mnie, a potem powiedziała mi, jak sobie radzi z brudem na blasze do pieczenia. Ciocia Valya podzieliła się ze mną jednym bardzo ciekawym hackiem na życie, którym z radością podzielę się z Tobą dzisiaj.

Aby naczynie i blacha do pieczenia były zawsze czyste, przed pieczeniem przykryj je papierem do pieczenia lub specjalnym rękawem do pieczenia. Dużo taniej jest w tym przypadku używać rękawa, więc zawsze go używam. Po prostu biorę rękaw do pieczenia, rozcinam go i przykrywam nim kształt. Następnie wkładam wszystko, czego potrzebuję, do formy i pieczę. Dzięki temu forma jest czysta, a nawet sucha. Po ugotowaniu nie trzeba jej nawet myć, wystarczy przetrzeć ściereczką.

Nawiasem mówiąc, na rękawie możesz upiec dowolne danie, od mięsa, ryb i warzyw po słodycze. Aby zapobiec przyklejaniu się potraw do rękawa podczas pieczenia, można je wstępnie posmarować olejem. Nigdy tego nie robię, bo nawet bez oleju dania na rękawie nie palą się i gotują idealnie równomiernie. A naczynie do pieczenia zawsze pozostaje czyste.

Podobnie działa pergamin. Ale folia w tym przypadku wcale nie jest odpowiednia, ponieważ podczas pieczenia bardzo się nagrzewa, a dania zaczynają się palić.

Następnym razem, gdy będziesz piec coś w piekarniku, skorzystaj z tego życiowego hacka. Jestem pewna, że będziesz tak samo zdumiona jak ja, kiedy po raz pierwszy próbowałam zakryć blaszkę rękawem.

Jak radzisz sobie z zanieczyszczeniem na blasze do pieczenia? Podziel się ciekawymi wskazówkami w komentarzach.

To też może cię zainteresować: Ten kadr rozczulił wszystkich internautów. Małgorzata Rozenek pochwaliła się synkiem. Niepowtarzalny widok

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nietypowa rocznica ślubu. Tej imprezy nie zapomni nikt. Jak świętowali Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens

O tym się mówi: To zdjęcie Izabeli Małysz jest naprawdę zmysłowe. Żona uwielbianego skoczka może się poszczycić wyjątkową urodą. Jak odpoczywa celebrytka