Możesz używać chemii gospodarczej, jeśli są używane prawidłowo, przynoszą te same korzyści.

Funkcje usuwania rdzy z toalety w domu

W przypadku braku regularnej profilaktyki rdza prędzej czy później pojawi się na ścianach każdej toalety. Powodem jest to, że muszla wodno-kanalizacyjna jest stale nawilżana od wewnątrz, a sole mineralne w wodzie z czasem tworzą solidną płytkę. Jednocześnie szybciej tworzy się rdza w muszli klozetowej, w której rzadziej obniża się wodę, osady nie są wypłukiwane ze ścian muszli w trakcie odpływu.

Niektóre czynniki przyspieszają pojawianie się rdzy, a mianowicie:

niskiej jakości woda wodociągowa z dużą zawartością zanieczyszczeń metalowych;

uszkodzony zbiornik, z którego ciągle wycieka woda;

twarda wewnętrzna powierzchnia toalety - sole mineralne są uwięzione w mikroskopijnych porach fajansu.

Rdza nie tylko psuje wygląd kanalizacji, ale także przyczynia się do rozprzestrzeniania się zarazków i zapachów.

W procesie czyszczenia należy wziąć pod uwagę kilka punktów:

Jeśli chcesz wyczyścić instalację wodociągową z rdzy, lepiej użyć miękkich szczotek i gąbek, które nie rysują powierzchni muszli. Zastosowanie twardych skrobaków spowoduje, że w przyszłości warstwa osadu będzie się tworzyła tylko szybciej.

Aby szybciej wyczyścić toaletę, musisz to zrobić przy pierwszym znaku żółtego nalotu. Im bardziej widoczny będzie zardzewiały pasek w toalecie, tym trudniej będzie go usunąć.
Przed czyszczeniem nadmiar wody należy usunąć z toalety chochlą, można też przetrzeć ściany papierowymi ręcznikami lub suchą szmatką. Środki czyszczące będą miały większy efekt, jeśli zostaną zastosowane na suchej powierzchni fajansu.

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się podjąć natychmiastowe działania. Czy wszystkie karetki wyjadą na ulice jednego z dużych miast

Zerknij: Shakira przeżyła chwile grozy. Wszystko stało się na oczach jej synka