Aby zapobiec jego pojawieniu się, musisz przestrzegać kilku zasad, które zostały przetestowane i okazały się najskuteczniejsze.

Mol bardzo boi się zapachu goździków. Dlatego zmiel goździki w młynku do kawy i po 1 łyżeczce włożyć do worków lub prostych nylonowych skarpet (całe, czyste).

Mol nigdy nie rozgości się w szafie! Sprawdzone wskazówki

Umieść torby i skarpetki z proszkiem goździkowym w kieszeniach ubrań i półkach w szafie. Dotyczy to zwłaszcza naturalnych ubrań, których nie można prać i które mole tak bardzo kochają.

Buty z naturalnym futrem są również ulubionym pokarmem moli. Włóż zwiniętą gazetę do buta i włóż skarpetę z 1 łyżeczką. herbata, 2 liście laurowe i 1 łyżeczka proszku goździkowego. To wystarczy na cały sezon letni. Goździki powstrzymują mole przez co najmniej 6 miesięcy, następnie proszek należy wymienić.

Jeśli mole zdążyły już zawitać w szafie, musisz wziąć ubrania, na których znalazłaś dziurę, włożyć je do torby i włożyć do zamrażarki na 24 godziny. Larwy ćmy umrą. Następnie wypierz ubrania w ciepłej wodzie z niewielką ilością amoniaku. Szafę należy wyczyścić: przetrzyj wszystkie półki amoniakiem, wypierz wszystkie ubrania.

O tym się mówi: Agnieszka Fitkau-Perepeczko młodnieje w oczach. Celebrytka skończyła w tym roku 79 lat. Jaka jest jej tajemnica

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. Opowiedziała, co działo się z nią po odejściu męża